fbpx

Pogoda daje się we znaki. Sparing ekstraligowca w Rzeszowie odwołany

O godzinie 12:00 miał rozpocząć się sparing pomiędzy pierwszoligową Resovią Rzeszów a wicemistrzyniami Polski Górnikiem Łęczna. Ekstraligowiec wobec złego stanu sztucznej murawy na boisku w Rzeszowie z obawy o zdrowie zawodniczek zrezygnował z rozgrywania tego spotkania.

Łęcznianki mają już za sobą pierwszy tegoroczny mecz kontrolny. Przed tygodniem w Świdniku podopieczne Patryka Błaziaka rozgromiły aż 11:1 drugoligową Unię Lublin. Potyczka w Rzeszowie miała być drugim zimowym sparingiem siódmej obecnie siły Orlen Ekstraligi. Do meczu jednak nie doszło. “Ze względu na zmrożone boisko, mając na uwadze zdrowie zawodniczek mecz towarzyski przeciwko Resovii Rzeszów został odwołany” – możemy przeczytać na oficjalnej stronie Górnika Łęczna. Ekstraligowiec na następny sparing będzie musiał zatem poczekać jeszcze tydzień. 27 stycznia ekipa z Lubelszczyzny zagra towarzysko w Łodzi z tamtejszym z SMS-em.

Obecnym liderkom Orlen I ligi pogoda natomiast nie przeszkadzała. Rzeszowianki nie zmieniły drastycznie swoich planów. Po poprawie stanu murawy Resovia rozegrała grę wewnętrzną. Dla nich była to pierwsza okazja do występu po zimowej przerwie. Pierwszy “pełnoprawny” sparing czeka pierwszoligowca 28 stycznia. Tego dnia zmierzające po awans do elity zawodniczki zmierzą się z ekstraligowymi Czarnymi Antrans Sosnowiec.

Other Articles

EkstraligaNewsyPolska
GKS Katowice
EkstraligaNewsyPolska
SMS Łódź

Leave a Reply