Pogoń Dekpol Tczew kontynuuje zwycięską passę

W spotkaniu dziewiątej kolejki pierwszej ligi Pogoń Dekpol Tczew pokonała Arini Resovia Rzeszów 2:1 i awansowała na czwarte miejsce w tabeli, wyprzedzając o punkt swojego sobotniego przeciwnika.

Początek meczu dobrze ułożył się dla gospodyń, które w 7 minucie  dzięki samobójczej bramce Wiktorii Rosteckiej objęły prowadzenie. Kilka minut później w sytuacji sam na sam znalazła się Magdalena Sobal jednak nie wykorzystała ona świetnej okazji na podwyższenia wyniku. Z upływem czasu mecz się wyrównał. W 33 minucie spotkania przyjezdne doprowadziły do remisu, a listę strzelczyń wpisała się Karolina Kurasz. Wynikiem remisowym zakończyła się pierwsza część spotkania.

Po zmianie stron mimo wielu sytuacji z obu stron długo utrzymywał się wynik remisowy. W 80 minucie zawodniczki Pogoni ponownie wyszły na prowadzenie po bramce Magdaleny Sobal, którego już nie oddały do końcowego gwizdka.  Po dobrym i ciekawym widowisku trzy punkty pozostały w Tczewie.