Natalia Padilla-Bidas z dubletem w lidze szwajcarskiej!

Kolejny świetny występ w rozgrywkach najwyższej ligi szwajcarskiej zaliczyła reprezentantka Polski Natalia Padilla-Bidas, której Servette FCCF pokonał FC St. Gallen 1897 3:0.

18-letnia zawodniczka swój występ okrasiła zdobyciem dwóch goli w spotkaniu. Klub ze Szwajcarii na prowadzanie wyszedł już w 9. minucie za sprawą Laury Tufo, która to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego mocnym strzałem umieściła piłkę między słupkami drużyny z Sankt Gallen. Za to Padilla-Bidas swojego gola zdobyła już w drugiej części gry. Polka w swoim pierwszym trafieniu wykonała długi “sprint” dzięki czemu ominęła golkiper gospodyń rywalek i skierowała piłkę do pustej bramki. Drugi gol dla zespołu z Genewy reprezentantka Polski zaliczyła w minucie siedemdziesiątej trzeciej. Padilla-Bidas wykonała mocny strzał w polu karnym, na które bramkarka FC St. Gallen była bezradna i jeden z największych polskich talentów z wyjazdowego starcia zszedł z dwoma bramkami. Drużyna polki zajmuje obecnie czwartą lokatę w tabeli i traci do obecnego lidera FC Zurich trzy punkty.