Pogoń Dekpol Tczew rozbija Górzno

W Tczewie spotkały się w miniony weekend zespoły którym ta kolejka miała zagwarantować lepsze miejsce w tabeli. Zwycięsko z tego pojedynku wyszła… Kinga Ejzel i jej koleżanki aplikując przyjezdnym aż siedem goli.

Mecz rozpoczął się od szybkiej bramki dla gości. Po upływie zaledwie 120. sekund KS Górzno Nowy Świt za sprawą Agaty Bały wyszły na prowadzenie. To były miłe złego początki. Podrażnione futsalistki gospodyń tego dnia nie miały już litości. Idealny mecz rozegrała Kinga Ejzel. Nowy nabytek Mateusza Sroki (transfer przed sezonem /red.) ukłuł przyjezdne aż cztery razy. Już w piątej minucie dając ważnego gola na remis.

Ejzel jeszcze przed przerwą dołożyła gole w 15. oraz 18 minucie. W trzynastej minucie meczu gola dołożyła Julia Zielińska i do przerwy tczewianki prowadziły 4:1.

W drugiej części gry sygnał do zdobywania goli ponownie dała Kinga Ejzel. Gol zaledwie dwie minuty po rozpoczęciu dał już jasny obraz tego kto w tym dniu był lepiej dysponowany. Podopieczne Grzegorza Bały nie miały argumentów w tym meczu. Grając nawet w przewadze dwu minutowej po czerwonej kartce Katarzyny Nowak ekipa z Gózna nie potrafiła nawiązać kontaktu w postaci bramki.

Gdy na parkiecie zrobiło się ponownie równo w liczbie zawodniczek, bramkę dołożyła Nadia Czarnecka. Dzieła zniszczenia tuż przed końcem spotkania zwieńczyła drugim trafieniem Julia Zielińska.

Pogoń Dekpol Tczew zapewniło sobie awans do ćwierćfinału Mistrzostw Polski zajmując lepsze miejsce od rywalek. Już wcześniej było wiadomo że ekipy z Warszawy nie nawiążą już kontaktu w tabeli ligowej. W ostatniej kolejce Pogoń uda się na prestiżowy mecz do Poznania. KS Górzno Nowy Świt ostatni mecz zagra przed własną publicznością z drużyną Uniwersytetu Warszawskiego.