Pogoń Szczecin lepsza od AP LOTOS Gdańsk, sparing okupiony kontuzjami

Do ciekawego starcia doszło wczoraj w Ustce, gdzie Pogoń Szczecin mierzyła się w sparingu z AP LOTOS Gdańsk. Jednym golem lepsza okazała się ekipa z Pomorza Zachodniego, która wygrała 3:2.

W pierwszej połowie zdecydowanie skuteczniejsze były zawodniczki “Portowców”. Dwukrotnie do siatki trafiła bowiem Natalia Oleszkiewicz, a jedną bramkę dołożyła jeszcze sprowadzona tego lata z Górnika Łęczna Roksana Ratajczyk. Gdańszczanki stać było tylko na trafienie Marceliny Preuss. Niestety pierwsza połowa była pechowa dla Klaudii Słowińskiej z APLG, która już w 1. minucie musiała opuścić boisko z powodu kontuzji.

Po zmianie stron do siatki trafił tylko zespół znad morza. Gol sprowadzonej tego lata Nadii Chaiki to było jednak za mało, by ekipa z Gdańska mogła wygrać to starcie towarzyskie. Strata w tym meczu nastąpiła także po stronie Pogoni. Anaida Shahbazyan doznała urazu nosa, jednak nie jest to coś, co wykluczy ją na dłuższy czas.

Za tydzień okres przygotowawczy szczeciński klub zakończy w stolicy Niemiec, gdzie podejmie tamtejszą trzecioligową Viktorię Berlin. AP LOTOS Gdańsk także rozegra jeszcze jeden sparing przed startem ligi. Odbędzie się on 6 sierpnia. Tydzień później gdański zespół zainauguruje Ekstraligę wyjazdowym starciem z mistrzyniami Polski – TME UKS SMS Łódź. Pojedynek ten odbędzie się na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla, na którym swoje mecze rozgrywa ŁKS. Pogoń natomiast sezon oficjalnie rozpocznie również 13 sierpnia wyjazdową potyczką z Medykiem POLOmarket Konin.