Wyrównane starcie w sparingu mistrzyń

W ramach przygotowań do meczu w ramach eliminacji Ligi Mistrzyń TME UKS SMS Łódź zmierzył się w Sosnowcu w meczu sparingowym ze zdobywcą Pucharu Polski – KKS Czarnymi Antrans. Jedyną bramkę w meczu zdobyła Kornelia Grosicka i gospodynie wygrały 1:0.

Jak na mecz sparingowy przystało, szansę pokazania się na boisku dostały zawodniczki testowane, m.in. sprawdzana w Sosnowcu pomocniczka z Białorusi. Zabrakło fundamentów defensywy obu zespołów – w meczu nie wystąpiły bowiem Oliwia Szperkowska i Anna Szymańska. Pierwsza połowa przebiegała pod znakiem przewagi mistrzyń Polski i kilkukrotnie Martyna Małysa miała okazję się wykazać (przed utratą bramki ratowały Czarnych także ofiarne interwencje m.in. Darii Kurzawy). Gospodynie starały się odpowiadać z kontr.

W drugiej połowie po wejściu na boisko Alicji Materek gra się wyrównała i to Czarne zaczęły stwarzać groźniejsze sytuacje. W końcu po efektownym wejściu w pole karne i strzale Materek bramkarka wypuściła piłkę wprost pod nogi nadbiegającej Kornelii Grosickiej, która technicznym uderzeniem dopełniła formalności. Więcej goli już nie padło, także za sprawą dodatkowego rywala, z którym pod koniec spotkania musiały zmierzyć się obie drużyny – nagłego ochłodzenia i ulewnego deszczu. Wynik sparingu nie do końca odzwierciedla przebieg wydarzeń na boisku, który można by podsumować w stylu bokserskiego starcia – remis ze wskazaniem na drużynę TME UKS SMS.