Pogoń Tczew drugim beniaminkiem I ligi!

Drugim zespołem, który zobaczymy w nowej, ogólnopolskiej I lidze będzie Pogoń Tczew. Mistrzynie drugiej grupy II ligi pokonały w swoim starciu barażowym AZS KU Uniwersytetu Warszawskiego aż 5:1.

Tczewianki bardzo szybko wyszły na prowadzenie. Magdalena Sobal do strzelenia bramki potrzebowała niespełna pięciu minut. Błąd stołecznej defensywy wykorzystała Magdalena Górska, po której podaniu Sobal posłała potężny strzał pod poprzeczkę. Gdy wydawać się już mogło, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem Pogoni, arbiter chwilę przed ogłoszeniem przerwy zmuszona była podyktować rzut karny za zagranie piłki ręką w polu karnym UW. Do „jedenastki” podeszła Magdalena Sobal i z łatwością udało jej się po raz drugi w tym rozgrywanym w Brodnicy meczu pokonać Zuzannę Nikisz.

Piłkarki z Tczewa, które dopiero sześć dni temu mogły świętować mistrzostwo swojej grupy II ligi, w drugiej połowie również potrzebowały tylko pięciu minut, by zdobyć bramkę. Tym razem dośrodkowanie Viktorii Osowskiej na gola zamieniła Magdalena Górska. W 86. minucie kolejny cios zawodniczkom reprezentującym Uniwersytet Warszawski zadała Joanna Ścisłowska, podwyższając tym samym prowadzenie zawodniczek z Tczewa na 4:0. Chwilę później honorowego gola strzeliły zawodniczki ze stolicy. Jego autorką została Julita Sterbicka. Ostatnie słowo i tak należało jednak do tczewianek, które golem debiutującej Julii Jędrzejewskiej przypieczętowały awans na zaplecze Ekstraligi.