UKS 3 Staszkówka Jelna z awansem do I ligi!

UKS 3 Staszkówka Jelna po raz pierwszy w swojej historii zagra na zapleczu Ekstraligi. Zespół z Małopolski pokonał w dzisiejszym meczu barażowym o awans do I ligi Bielawiankę Bielawa 3:2.

„Trójeczka” od początku spotkania udowadniała swoją przewagę, wykorzystując słabą dyspozycję bielawianek w pierwszych minutach. Na prowadzenie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i celnym uderzeniu bliskiej odległości podopieczne Wojciecha Mroza wyprowadziła w 12. minucie nieupilnowana Julia Leśniak. Drugie trafienie to prawdziwy popis indywidualnych umiejętności Pauliny Tomasiak. 18-latka przejęła piłkę dokładnie w połowie boiska i poszarżowała w pole karne bielawianek. Żadna z rywalek nie zdołała odebrać jej futbolówki, a Tomasiak swój rajd zakończyła celnym strzałem, który znalazł drogę do bramki w 26. minucie. Jeszcze przed przerwą Staszkówka zapewniła sobie trzybramkową zaliczkę na drugą połowę. Na listę strzelczyń ponownie wpisała się Paulina Tomasiak, tym razem oddając celny strzał zza pola karnego, z którym nie poradziła sobie Mia Hepnar. W końcówce pierwszej odsłony tego meczu Bielawianka potrafiła stworzyć sobie dwie dogodne szanse na strzelanie gola, lecz zawiodła skuteczność.

Po zmianie stron ekipa z Dolnego Śląska ruszyła do odrabiania strat, lecz wciąż nie przynosiło to efektów. Najbliżej zdobycia gola na początku drugiej połowy była Karolina Tylak, która w 52. minucie zdecydowała się na strzał z dystansu, który sprawił wiele problemów Annie Bałuszyńskiej. Bramkarka Trójki zdołała jednak sparować ten strzał na rzut rożny. Nie udało jej się jednak zachować czystego konta, bowiem w 71. minucie Bielawianka przerwała wreszcie swoją niemoc. Bałuszyńską pokonała bezpośrednio z rzutu wolnego Natalia Zagajewska, która chciała raczej dośrodkowywać, lecz niedotknięta przez żadną z piłkarek piłka wpadła do siatki. Cztery minuty później zawodniczki z Dolnego Śląska miały już tylko jednego gola straty. Prostopadłe podanie Katarzyny Brzeskiej zamieniła na gola Karolina Tylak. Był to jednak kres możliwości zawodniczek z Bielawy i po wygranej 3:2 z awansu do I ligi cieszyć się mogą piłkarki UKS 3 Staszkówka Jelna.