Pogoń Tczew mistrzem Polski. Podsumowanie trzeciego dnia

Niedziela przyniosła nam najważniejsze rozstrzygnięcia na MMP U19 w Krakowie. Najlepszą drużyną w Polsce w kategorii U-19 została Pogoń Tczew, która w finale pokonała Staszkówkę Jelna.

Punktualnie o 9:00 rano do rywalizacji przystąpiły zawodniczki Prądniczanki i Czarnych. Po bramkach Natalii Wróbel i Amelii Talagi zawodniczki Prądniczanki zostają pierwszymi półfinalistkami. Końcowy wynik 2:1 dla krakowskiego zespołu.
Drugi ćwierćfinał dostarczył nam niewiarygodnych emocji. Po pełnym akcji meczu Staszkówka Jelna aplikuje wodzisławskiemu SWD dwie bramki, nie tracąc przy tym żadnej i melduje się w półfinale.
W trzecim ćwierćfinale tczewska Pogoń i UAM Poznań sprawiły prawdziwą ucztę futsalową dla kibiców. Mecz obfitował w zwroty akcji i sytuacje podbramkowe z dwóch stron. Skuteczniejsze okazały się tczewianki i po zwycięstwie 3:1 to one cieszyły się po końcowym gwizdku.
Ostatni ćwierćfinał przyniósł nam pierwszy konkurs rzutów karnych. W regulaminowym czasie ani SMS I ani Rekord nie strzelił bramki. Rzuty karne to popis Natalii Majewskiej i Amelii Niedzielskiej. Jednak ta pierwsza obroniła o jeden strzał więcej i to bielszczanki cieszyły się z awansu do półfinału.
O godzinie 13:00 rozpoczął się pierwszy półfinał. W starciu Prądniczanki ze Staszkówką było wszystlko, czego kibice oczekują. Plany krakowskiemu zespołowi pokrzyżowała czerwona kartka . Wykorzystał to zespół z Jelnej strzelając dwie bramki i meldując się w wielkim finale.
Z każdym meczem poziom się podnosił. W spotkaniu Pogoni Tczew z Rekordem Bielsko – Biała w regulaminowym czasie padł remis 2:2. W serii rzutów karnych na wyżyny wspięła się bramkarka Tczewa, Natalia Niemaszyk, która broniąc trzy strzały Rekordzistek zapewniła Pogoni miejsce w finale.
W “małym finale” o brąz zmierzyły się zespoły Prądniczanki i Rekordu Bielsko – Biała. Dzięki “złotej bramce” Mai Szafran brązowe medale pojechały do Bielska – Białej. Prądniczanka Kraków kończy rywalizację na czwartym miejscu w Polsce.
W finale szable skrzyżowały ekipy Staszkówki Jelna oraz Pogoni Tczew. Lepiej w mecz weszły tczewianki. Wynik otworzyła Magdalena Sobal po składnej akcji całego zespołu. Kilka minut później na 2:0 podwyższa Julia Jędrzejewska i to podopieczne Mateusza Sroki mają komfort w tym meczu. W 11 minucie Staszkówka miała przedłużony rzut karny, lecz Natalia Niemaszyk w efektowny sposób obroniła strzał zawodniczki z Jelnej. Chwilę później Pogoń wychodzi z kontrą i po strzale Katarzyny Nowak mamy na tablicy wynik 3:0. Tuż po przerwie Julia Fryczek zdobywa bramkę kontaktową dla Staszkówki. W 19 minucie ponownie na listę strzelczyń wpisuje się Sobal, a Pogoń ponownie prowadzi trzema bramkami. Trzydzieści sekund później dla Jelnej trafia Fryczek i wynik brzmi 4:2. Pogoń nie zdążyła się otrząsnąć po straconej bramce gdy Anita Romuzga strzela bramkę kontaktową na 4:3. Do końca wynik nie uległ zmianie i podopieczne Mateusza Sroki cieszyły się z mistrzostwa Polski w kategorii U-19.