Siedem goli w meczu medalistek

W niedzielę w hali w Bielsku-Białej rozegrano zaległe spotkanie 1.kolejki ekstraligi futsalu, w którym spotkały się zespoły dwóch wicemistrzyń Polski minionego sezonu: miejscowy BTS Rekord podejmował AZS UEK Słomniczankę Słomniki.  Spotkanie było bardzo zacięte i ostatecznie to drużyna I wicemistrza Polski 2020/21 wraca do domu z kompletem punktów, wygrywając 4:3.

Drużyna gości objęła prowadzenie już w 10.sekundzie. Po zdobyciu bramki Słomniczanka przeważała, ale grała nieskutecznie. Do przerwy zawodniczki spod Krakowa zdobyły jeszcze dwie bramki, na co Rekord odpowiedział tylko honorowym trafieniem. Po przerwie to gospodynie mocno zaatakowały i przeważały, AZS UEK grał uważnie w obronie i szukał okazji do kontry; gra bardziej się wyrównała, gdy po faulu na Julii Szostak Magdalena Knysak zobaczyła drugą żółtą kartkę. Ostatecznie po bramkach Basty, Natalii Janus i Klaudii Kubaszek Słomniczanka zdobyła komplet punktów.

Ekstraliga Futsalu, grupa południowa – 1.kolejka (zaległy)
BTS Rekord Bielsko-Biała – AZS UEK Słomniczanka Słomniki 3:4 (1:3)