Pogoń Tczew z mistrzostwem II ligi

W dodatkowym meczu, który wyłonić miał mistrza drugiej grupy II ligi Pogoń Tczew pokonał przed własną publicznością Włocławską Akademię Piłkarską 4:1 i to drużyna z województwa pomorskiego zagra w barażu o awans do I ligi.

Starcie to lepiej rozpoczęły przyjezdne, które miały jednobramkową zaliczkę z pojedynku z rundy jesiennej. W 18. minucie górne podanie otrzymała Oliwia Frontczak i w sytuacji sam na sam udało jej się skierować futbolówkę do siatki. Piłkarkom z Włocławka nie udało się utrzymać przewagi nawet do gwizdka kończącego pierwszą połowę. W 42. minucie Martyna Tryka wrzuciła piłkę w pole karne z rzutu wolnego, a tam znakomicie odnalazła się Magdalena Sobal, która doprowadziła do wyrównania.

Druga połowa w całości należała już do Pogoni Tczew. W 64. minucie po akcji lewym skrzydłem dogranie Pauliny Magulskiej zamieniła na gola Martyna Tryka. Wynik 2:1 gwarantował wówczas dogrywkę, bowiem takim samym rezultatem kilka miesięcy temu triumfował WAP Włocławek. Gospodynie nie zamierzały jednak czekać do doliczonych trzydziestu minut, by rozstrzygnąć losy tego pojedynku o mistrzostwo drugiej grupy II ligi. Sprawy w swoje ręce wzięła Viktoria Osowska, która na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu popisała się pięknym uderzeniem z około 30 metrów, który nie dał szans bramkarce gości. Ostatni cios włocławiankom zadała jeszcze w 80. minucie Magdalena Sobal, która pewnie wykorzystała rzut karny, ustalając tym samym wynik na 4:1.

Dzięki dzisiejszej wygranej Pogoń Tczew pokonał WAP Włocławek w dwumeczu 5:3 i to tę drużynę zobaczymy w najbliższą sobotę w barażach o awans do nowej, ogólnopolskiej I ligi.