Przełamanie Agnieszki Winczo, pierwszy gol Polki w tym sezonie!

Aż 22 meczów tego sezonu potrzebowała Agnieszka Winczo, by zanotować pierwsze oficjalne trafienie dla SC Sand. Reprezentantka Polski trafiła do siatki ostatniego w tabeli Frauen Bundesligi USV Jena, a jej drużyna wygrała 4:2.

Winczo rozpoczęła to spotkanie w podstawowym składzie, a Patrycji Balcerzak powracającej wciąż do pełnej sprawności po usunięciu gangliona ze stopy zabrakło w kadrze meczowej. Niespodziewanie, to „czerwona latarnia” niemieckiej ekstraklasy jako pierwsza wyszła na prowadzenie po golu Maren Tellenbröker. Kilka minut później gospodynie odpowiedziały jednak trafieniem Anne Van Bonn. Sand po kolejnym kwadransie ponownie mogło cieszyć się z gola, tym razem autorstwa Viktorii Pinther. Do szatni obie drużyny zeszły jednak z remisem, bowiem z rzutu karnego na 2:2 trafiła Annika Graser.

W drugiej połowie gospodynie były równie skuteczne, lepiej zabezpieczając przy tym defensywę. Po godzinie gry po raz pierwszy w tym sezonie na listę strzelczyń wpisała się Agnieszka Winczo i Sand tego prowadzenia już nie oddało. W 77. minucie po drugim dzisiejszego dnia trafieniu Pinther na tablicy pojawił się wynik 4:2. Na ostatnie dziesięć minut w szeregach gospodyń pojawiła się Madeleine Kurek, która zajęła miejsce Agnieszki Winczo, lecz wynik nie uległ już zmianie.