Polki dają lekcje Czeszkom w meczu na piasku

W Kozłowie na Śląsku odbył się pierwszy w historii mecz reprezentacji Polski w Beach Soccera kobiet. Polska po fenomenalnej pierwszej odsłonie meczu wysoko wygrała z Czechami.

Mecz otworzyła Kornelia Okoniewska już w 2 minucie meczu. Polki niestety dość szybko straciły bramkę, za sprawą celnego strzału lewą nogą Plichovej.

O tymże Beach Soccer to dynamiczny sport przekonaliśmy się chwilę później po fenomenalnym strzale z własnej bramki Dominiki Dewickiej, która dała prowadzenie naszej reprezentacji, a w 8. min podwyższyła wynik na 3:1.

Jeszcze dobrze się nie rozsiedliśmy, a na tablicy było już 5:1, a jeszcze w pierwszej części spotkania padła bramka nr 6 dla  Polski. Piorunujące wrażenie robiła Kornelia Okoniewska, której dziś ewidentnie wychodziło wszystko. Cztery gole w tej części gry mówią same za siebie.

Na drugie 12. minut w bramce pojawiła się Adrianna Banaszkiewicz. Podobnie jak wcześniej Dewicka, raz wyjęła piłkę z siatki. Po 24. minutach gry było 7:2. Choć mogło być więcej. Rzutu karnego nie wykorzystała Federica Dall’ara, do tego kilka razy piłka obiła poprzeczkę. Tuż przed gwizdkiem kończącym druga odsłonę spotkania uderzyła Słowy. Piłka podbiła się tuż przed czeską bramkarką i wpadłą do bramki podwyższając wynik spotkania.

W trzeciej odsłonie spotkania ujrzeliśmy trzy gole. Wszystkie na korzyść Polski, a na listę strzelczyń wpisały się Katarzyna Gozdek, Wiktoria Słowy oraz Julia Sitarz.

Jeśli tak ma wyglądać każdy mecz [NOWEJ] Reprezentacji Polski w Beach Soccerze to my zdecydowanie chcemy. W pierwszym, historycznym meczu wybranki selekcjonera Mateusza Sroki rozniosły Czechy aż 10:2