Polki mocno komplikują sobie drogę na Młodzieżowe Euro

Początek meczu zapowiadał dobre, szybkie widowisko. W pierwszych minutach meczu oba zespoły stworzyły kilka groźnych sytuacji, choć tych klarownych podopieczne Johna Salomona miały więcej. Ostatecznie to one cieszyły się ze zwycięstwa 1-0.

W osiemnastej minucie z rzutu rożnego zagrywała Emilia Szymczak, piłka spadła pod nogi Mai Kuleczki, ale jej strzał tuż przed liną zatrzymała Brooke Aspin.

W 28. minucie dobrą piłkę z pominięciem drugiej linii otrzymała Ava Baker, popędziła w kierunku Patrycji Banach i precyzyjnym strzałem ulokowała piłkę w bramce, która jak się później okazało, była jedynym golem w tym spotkaniu.

W drugiej połowie trener Kasprowicz lekko zmodyfikował skład personalny, ale wyspiarki umiejętnie się broniły, wyprowadzając raz po raz groźne akcje. Polki w całym meczu dały niewiele szans na popełnienie błędu przez Hannah Poulter.

Wynik ten dość mocno komplikuje sytuację w grupie wobec dzisiejszego zwycięstwa Francji nad Chorwacją 5:0. Polki nie są bez szans na awans, ale do gry włączyły się podopieczne Salomona, które mają stosunkowo najłatwiejszego rywala. Z grupy awans na mistrzostwa uzyska tylko zwycięzca.

2 kolejka – Eliminacje Mistrzostw Europy U17
Polska – Anglia 0:1 (0:1)
Baker 28′

sędzia: Miriama Bockova – Maria Sukenikova, Sina Diekmann oraz Franziska Theresia Wildfeuer
kartki: Agyemang [ż/k], Flannery [ż/k], Simpson [ż/k]

Polska: Banach – Kłębek, Kowalczyk, Szymczak (13′ Bałdyga), Rohn (62′ Grzywińska), Piksa (46′ Witek), Kuleczka, Cyraniak, Guzik, Kozarzewska (73′ Piętakiewicz), Jędrzejewska (46′ Gąsiorek)

Anglia: Poulter – Agyemang (61′ Marley-Paraskevas), Aspin (61′ Rabjohn), Baker (90′ Ramsden), Barry (46′ Enderby), Bose, Earl (76’Ede), Flannery, Osborne, Potter, Simpson