
Polki w nowych barwach! Kubaszek i Szostak w Soccer Altamura
Nowy sezon – nowy klub. Dwie reprezentantki Polski w futsalu będą grać w beniaminku Serie A.
Klaudia Kubaszek i Julia Szostak opuszczają VIP C5 i przenoszą się do zespołu z Apulii. Soccer Altamura to beniaminek włoskiej Ekstraligi w futsalu.
W minionym sezonie drużyna ta zajęła drugie miejsce w grupie C Serie B, zdobywając 39 punktów. Do awansu wystarczyło zwycięstwo w fazie play-off, po której klub wywalczył promocję.
Kubaszek ma już za sobą dwa sezony we Włoszech – pierwszy spędziła w Città di Falconara, a drugi właśnie w VIP C5. Zakończyła go z dorobkiem dziewięciu bramek. Dla Szostak był to natomiast debiutancki rok w Serie A – zdobyła siedem goli.
VIP C5 ukończyło sezon na dziewiątym miejscu z 22 punktami.
Polecamy
-
Newsy13.06.26Olga Wieremiejczyk zasili Energa Stomilanki Olsztyn
Milena Romanowska
-
Newsy13.06.26Liga F Moeve remisami stała
Leszek_Z
-
Beach soccer13.06.26Beach soccer: Z przewrotki do półfinału Red Devils w euforii
Leszek_Z
-
Ekstraliga12.06.26Lech Poznań UAM zabezpiecza przyszłość. Monika Poniedziałek podpisała nowy kontrakt
Wiktoria Węgrzyn


