Polonia skromnie wygrywa obie połowy

Piłkarki Polonii Środa Wielkopolska w swoim ostatnim wyjazdowym spotkaniu wygrały wysoko z ROW-em Rybnik. Dziś również zabierają ze sobą trzy punkty po wygranym meczu w Łodzi z rezerwami UKS SMS.

Pierwszą bramkę już w 7. minucie zdobyła bezpośrednio z rzutu wolnego z okolic narożnika boiska Aleksandra Szukalska. Kwadrans później okazję miała Katarzyna Ciesiółka, która przyjęła piłkę w polu karnym i oddała strzał ponad bramką Oliwii Macały. W tej połowie okazje na podwyższenie miały jeszcze Beata Nowak (po zamieszaniu w polu karnym przejęła piłkę i uderzyła obok bramki) oraz Julia Mikołajczak, której uderzenie wybroniła Macała. Łodzianki stać było tylko na celne uderzenie Wiktorii Orłowskiej z kilkudziesięciu metrów, z którym nie miała problemów Julia Parecka.

W drugiej połowie obraz gry znacznie się nie zmienił, a Polonia miała swoje kolejne sytuacje do podwyższenia wyniku. Zimnej krwi zabrakło jednak m.in. Mikołajczak i Ciesiółce. Druga z wymienionych piłkarek znalazła się jeszcze przed szansą zdobycia bramki w 80. minucie meczu i pewnym uderzeniem po ziemi pokonała Macałę. Zespół łódzkich rezerw próbował zdobyć choć jedną bramkę, ale Julii Olkiewicz i Oliwii Malesie zabrakło wykończenia i mecz zakończył się wynikiem 0:2.