Polonia Środa Wielkopolska kontynuuje zwycięską passę

W 8. kolejce I ligi doszło do ciekawego starcia rozgrywanego w Środzie Wielkopolskiej. Lokalna Polonia pokonała 4:0 rezerwy łódzkiego SMS-u Łódź.

Pierwszego gola w spotkaniu zanotowała już w 7. minucie Julia Mikołajczak, która po dobrym podaniu swojej klubowej koleżanki umieściła piłkę do pustej bramki. Za to już po kolejnych 10. minutach gry zobaczyliśmy bramkę podwyższająca wynik meczu. Długą piłkę w stronę pola karnego łodzianek zagrała jedna z obrończyń drużyny z powiatu średzkiego. Niespodziewanie strzał z głowy oddała Oliwia Bałdyga, która skierowała futbolówkę nad własną bramkarką i zanotowała trafienie samobójcze. Do przerwy ekipa Polonii zdobyła jeszcze jednego gola. Tym razem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzałem z głowy popisała się Kamila Wielńska. Niepilnowana zawodniczka z około 5 metra boiska wyprowadziła gospodynie na trzybramkowe prowadzenie. Zaś ostatniego gola w spotkaniu zdobyła Mikołajczak. Zawodniczka, która w klubie ze Środy Wielkopolskiej gra już od sezonu 2011/12 świetnie zabrała się z piłką i uderzyła po bliższym słupku bramki Oliwii Domin. Dzięki temu zwycięstwu Polonia tymczasowo powróciła na fotel lidera, jednak może z niego spaść w przypadku wygranej zespołu z Radomia przeciwko Resovii w dzisiejszym spotkaniu.