Polskie futsalistki przegrały na turnieju w Szwecji

Futsalowa reprezentacja Polski rozgrywany w Alingsås Turniej Trzech Narodów rozpoczęła od porażki z gospodyniami. Szwedki wygrały z podopiecznymi Wojciecha Weissa 5:3.

Zawodniczki ze Skandynawii objęły prowadzenie w 5. minucie. Wynik otworzyła Isabel Maria Aguilar. Niewiele ponad 120 sekund gry później piłkę w siatce umieściła także Moa Glans. Przed przerwą Polki zdołały zanotować kontaktowego gola. Wynik na 2:1 zmieniła Wiktoria Nowak.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy Szwedki ponownie “odskoczyły” na dwubramkowe prowadzenie. Na gola Madeleine Stegius po kilku minutach odpowiedziała jednak Anna Chóras i znowu do remisu brakowało Biało-Czerwonym jednego gola. W 27. minucie po raz drugi w tym spotkaniu piłkę w siatce umieściła Moa Glans i gospodynie prowadziły już 4:2. Prowadzenie Szwedek podwyższyła w dodatku Rebecca Rolin. Polki stać było tylko na odpowiedzenie jedną bramką. Wynik na 5:3 ustaliła w samej końcówce Natalia Nosalik.

Drugi i zarazem ostatni mecz w ramach towarzyskiego Turnieju Trzech Narodów futsalowa reprezentacja Polski rozegra już dzisiaj. O godzinie 16:00 przeciwniczkami podopiecznych Wojciecha Weissa będzie kadra Finlandii. W niedzielę natomiast, także w Estrad Alingsås, na zamknięcie turnieju Finki zagrają ze Szwedkami.