Skromne zwycięstwo reprezentacji Polski U-17 w Estonii

Nie najlepszą skuteczność zaprezentowały dzisiaj w Tallinie podopieczne Marcina Kasprowicza. Prowadzona przez niego reprezentacja Polski U-17 wygrała jednak 2:1 ze swoimi rówieśniczkami z Estonii.

Nasze młode piłkarki od pierwszych minut zagrażały rywalkom. Szanse na gole miały między innymi Gabriela Lewicka, która huknęła zza pola karnego, co zdołała obronić estońska bramkarka, a także Zofia Dubiel, której uderzenie bez przyjęcia z jedenastu metrów minimalnie minęło słupek. Jeszcze bliżej obramowania bramki uderzyła głową Roksana Jagodzińska, lecz i jej nieco zabrakło. Chwilę wcześniej obok tego samego słupka po rzucie rożnym uderzyła Paulina Guzik.

Podopieczne Marcina Kasprowicza na prowadzenie wyszły w 28. minucie po znakomitej akcji podaniowej. Wiktoria Sroka dostrzegła znajdującą się tuż przed polem karnym Roksanę Jagodzińską, a ta posłała prostopadłą piłkę do Julii Gutowskiej. Atakująca Rekordu Bielsko-Biała co prawda najpierw przegrała pojedynek sam na sam z estońską bramkarką, lecz przy dobitce Polki Liisa Liimets nie miała już szans. Przy wyrównującym golu niestety spory udział miała inna “Rekordzistka”, Iga Witkowska. Nasza młoda defensorka przy próbie wybicia dośrodkowania rywalek, niemal wyłożyła futbolówkę Vanessie Grutop, a ta nie miała problemów z pokonaniem Sandry Urbańczyk. W 40. minucie wynik zmienił się więc na 1:1.

Na prowadzenie Biało-Czerwone wróciły w 70. minucie. W większości była to akcja piłkarek wprowadzonych z ławki. Grająca od początku Zofia Dubiel posłała piłkę na dobieg do wprowadzonej z ławki Zuzanny Grzywińskiej. Zawodniczka AP ORLEN Gdańsk dośrodkowała z lewego skrzydła, a w polu karnym futbolówkę trąciła Kinga Wyrwas. Piłka znalazła się pod nogami kolejnej rezerwowej – Julii Henning. Piłkarka Warty Poznań uderzyła bez przyjęcia w kierunku dalszego słupka, co znalazło drogę do siatki. Grzywińska była zresztą bliska gola już w 55. minucie, lecz jej uderzenie głową na poprzeczkę sparowała estońska bramkarka. Golkiperka gospodyń niedługo później zatrzymała też Kingę Wyrwas. W ostatnich minutach dwie żółte kartki w krótkim odstępie czasu wyłapała jeszcze Ranele Valk i gospodynie kończyły w osłabieniu.

Estonki okazję do rewanżu po przegranej 1:2 będą miały pojutrze. Również w Tallinie odbędzie się wówczas drugi zaplanowany mecz sparingowy gospodyń z młodymi Polkami.