Poważna kontuzja Katarzyny Kiedrzynek!

Ogromnego pecha do kontuzji ma Katarzyna Kiedrzynek. Znaczną część poprzedniego sezonu Polka straciła przez poważny uraz palca u dłoni, co wymagało operacji, a teraz ponownie 31-letnia bramkarka musiała pójść “pod nóż” i czeka ją kilka miesięcy przerwy.

VfL Wolfsburg poinformował, że Kiedrzynek na jednym z treningów doznała kontuzji ścięgna mięśnia podkolanowego. Uraz okazał się na tyle poważny, że konieczna była operacja. Po niej naszą reprezentantkę czekać będzie kilka miesięcy przerwy.

Problemy zdrowotne 31-latki i prognozowana przerwa oznaczają, że Kiedrzynek nie będzie mogła pomóc reprezentacji Polski w końcówce eliminacji Mistrzostw Świata. Biało-Czerwone mają w nich do rozegrania jeszcze dwa mecze – 1 września na wyjeździe z Albanią i 6 września u siebie z Kosowem.

Katarzyna Kiedrzynek niemal cały poprzedni sezon straciła przez kontuzję dłoni, w wyniku której w październiku musiała poddać się operacji. W pierwszym zespole Wolfsburga doświadczona bramkarka rozegrała tylko jeden mecz w końcówce sierpnia. W połowie marca tego roku raz zaprezentowała się też w drugoligowych rezerwach. Jej bilans z minionej kampanii uzupełniają dwa występy w reprezentacji Polski podczas towarzyskiego Pinatar Cup.

Inne wiadomości

EURO 2022Zagranica
EkstraligaPolska

Dodaj komenntarz