Poznaliśmy kolejnych finalistów Mistrzostw w Poznaniu

Sms Łódź i Unia Opole uzyskały bilet do Poznania na finały Młodzieżowych Mistrzostw Polski Futsalu Kobiet U 15 choć obie drużyny do ostatnich sekund szóstego meczu drżały o wynik za sprawą Ślęzy Wrocław.

W pierwszym meczu Sobotniego turnieju zmierzył się gospodarz UKS Unia Opole z SMS Łódź. Mecz ten był ciekawym i zaciętym widowiskiem. Jedyną bramkę kibice zgromadzenie w hali w Turawie zobaczyli w 13 minucie a gola na wagę trzech punktów dla gości zdobyła Zuzanna Miązek

W drugim spotkały się zespoły 1 KS Ślęza Wrocław z Astorią Szczerców. W pierwszej połowie mecz stać na dobrym poziomie, jednak gole padły dopiero po przerwie. Goście tego meczu w zaledwie 25 sekund stracili dwa gole za sprawą Sandry Piotrowskiej. Tuż przed końcem meczu Wiktoria Fraszek wlała nadzieje w swój zespół ale tylko na tyle było jednak w tym meczy stać gości.

W trzecim meczu Unia Opole podejmował Ślęzę Wrocław, lepiej z wymiany bokserskich ciosów wyszły gospodynie turnieju aplikując Ślęzy trzy gole. Ekipę z Wrocławia stać było tylko na dwa ukąszenia.

W kolejnych dwóch spotkaniach padły tylko dwa gole. W obu przypadkach Astoria przegrała 0:1. Najpierw z  SMS-em Łódź po golu Nikoli Szwed, a po chwili uległa Unii Opole.

W ostatnim meczu mieliśmy prawdziwy show futsalowy. Ślęza Wrocław szybko wyszła na dwu bramkowe prowadzenie, ten wynik dawał awans ekipie z dolnego Śląska i Unii Opole mimo, że wcześniej zawodniczki Łódzkiego Sms-u zanotowały dwa zwycięstwa jednak posiadały gorszy bilans bramkowy.

Ostatecznie SMS Łódź zajął pierwsze miejsce w grupie i wraz z gospodyniami turnieju zaawansował do poznańskiego turnieju.