Poznaliśmy nowego mistrza Australii

W spotkaniu finałowym W-League, który ostał rozegrany przy pustych trybunach stadionu AAMI Park w Melbourne gospodynie pokonały Sydney FC, a bramkę na wagę mistrzostwa Australii zdobyła w 15. minucie Stephanie Catley.

Podopieczne Rado Vidosica były stawiane w roli faworyta spotkania finałowego. Wicemistrzynie Australii w sezonie zasadniczył zanotowały jedenaście zwyciestw w dwunastu spotkaniach, a w meczu półfinałowym Melbourne rozbiło Western Sydney Wanderers 5:1, a Sydney FC wygrało z Melbourne Victory 1:0.

Bramka na wagę zwycięstwa padła w piętnastej minucie po tym jak błąd przy uderzeniu Stephani Catley popełniła bramkarka Sydney, Aubrey Bledsoe. Wynik w 34. minucie mogła podwyższyć Kyah Simon jednak jej uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Na początku drugiej części spotkania znakomitą okazję do wyrównania miała Veronica Latsko jednak w bramce znakomicie zachowała się Lydia Williams.

Dla zespołu Melbourne City było to czwarte mistrzostwo zdobyte w ostatnich pięciu sezonach. W poprzednim sezonie mistrzem Australii został zespół Sydney FC.

Traktuje to zwycięstwo jako nagrodę za pół roku ciężkiej pracy i poświęcenie. Myślę, że zasłużyliśmy na te mistrzostwo – powiedział po meczu szkoleniowiec nowych mistrzyń Australii, Rado Vidosić.

Melbourne City – Sydney FC 1:0 (1:0)