Poznaliśmy pierwsze wyniki MMP U-19!

Za nami pierwsze spotkania w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski do lat 19 w Krakowie. Faworyci nie zawiedli w swoich pojedynkach.

Zmagania grupowe miały swój początek godzinie 13:00, gdzie zespół Pogoni Tczew w inaugurującym pojedynku rozegrał starcie ze Ślęzą Wrocław. Dość szybko bo w 2. minucie na prowadzenie wyszły wrocławianki, za sprawą gola Kruk. Następnie już po kolejnej minucie odpowiedziały tczewianki, tym razem do siatki trafiła Julia Jędrzejewska. W drugiej połowie już pełną dominację przejęły zawodniczki trenera Mateusza Sroki. Odpowiednio w 16. i 22. minucie strzelały Nowak oraz Czarnecka, które udanie spieczętowały pierwszą wygraną zawodniczek z Tczewa na turnieju w Krakowie.

Pogoń Tczew – 1KS Ślęza Wrocław 3:1 (1:1)
Jędrzejewska 3′, Nowak 16′, Czarnecka 22′ – Kruk 2′

W drugim meczu mistrzostw na parkiecie stanęły zawodniczki Prądniczanki Kraków oraz UKKS Istebna. Gospodynie krakowskiego turnieju od początku przejęły inicjatywę w starciu. Pierwszą gola podopieczne trenera Piotra Sędora zdobyły w 5. minucie gry, a autorką tego gola była Lidia Kwarciak. Następnie już w kolejnej minucie bramkę zdobyła Natalia Wróbel. Na to trafienie zdołała odpowiedzieć drużyna z Istebnej, dzięki bramce Marty Talik. Strzelanie w pierwszej połowie zakończyła Amelia Talaga golem w 10. minucie. Za to w drugiej połowie ujrzeliśmy istny popis strzelecki Prądniczanki. Dwukrotnie krakowianki zanotowały trafienia w 14. minucie. Wtedy na listę strzelczyń wpisywały się Rojek oraz Godyń. Po kolejnych 60 sekundach do siatki ponownie trafiła Talaga. Ostatni gol wieńczący zwycięstwo krakowskiej drużyny zdobyła Wróbel w 24. minucie meczu.

Prądniczanka Kraków – UKKS Istebna 7:1 (5:1)
Kwarciak 5′, Wróbel 6′,24′ Talaga 10`,15′ Rojek 14′, Godyń 14′ – Talik 8′

Zmagania w grupie B rozpoczęliśmy od spotkania innego krakowskiego zespołu, a mianowicie Wandy, która rozegrała starcie z AZS-em UAM Poznań. Poznanianki nie dały większych szans rywalkom z województwa z małopolskiego. W poznańskiej zespole świetnie spisywała się kapitan drużyny Maja Kuleczka, która dwukrotnie wpisywała się na listę strzelczyń, golami w 1. oraz 4. minucie. W pierwszej połowie trafienie zaliczyła jeszcze Dominika Kubka w 2. minucie. W drugiej części gry do głosu doszły zawodniczki Wandy, za sprawą Oliwii Szałaj, która w 16. minucie zanotowała jedyne trafienie dla Wandy. Później strzelały już jedynie zawodniczki z wielkopolski. Dwa razy ze zdobytego gola cieszyła się Patrycja Małyszka, autorka goli w 21. i 24. minucie. Poznanianki, dzięki zwycięstwu nad krakowiankami objęły pozycję liderek grupy B.

Wanda Kraków – AZS UAM Poznań 1:5 (0:3)
Szałaj 16` – Kuleczka 1′,4′,  Kubka 2′, Małyszka 21′, 24′

W drugim starciu grupy B na przeciw siebie stanęły zawodniczki Rolnika B. Głogówek oraz Czarnych Sosnowiec. W pierwszej połowie żadna ze stron nie zdołała zdobyć bramki i do przerwy obserwowaliśmy wynik 0:0. Natomiast już po przerwie otworzył się worek z bramkami. Najpierw do siatki zawodniczek z województwa opolskiego trafiła Daria Długokęcka. Następnie już dwie minuty po Długokęckiej gola zdobyła Alicja Stolarczyk. Mecz spieczętowała Paulina Czechowska, która do siatki rolniczek skierowała piłkę w 20. minucie starcia.

LKS Rolnik B. Głogówek – KKS Czarni Sosnowiec 0:3 (0:0)
Długokęcka 15′, Stolarczyk 17′, Czechowska 20′

Zawody w grupie trzeciej rozpoczęliśmy od ciekawie zapowiadającego się starcia drużyn UKS 3 Staszkówki Jelnej oraz UKS Ząbkovi Ząbki. W pierwszej połowie obraz gry zupełnie zdominowały zawodniczki z małopolski. Anita Rozmuga do siatki rywalek trafiła już w 5. minucie. Następnie po kolejnych dwóch minutach z rzutu karnego podwyższyła Paulina Piksa. Za to po kolejnej minucie zawodniczki z Jelnej podwyższyły na 3:0. Na listę strzelczyń zapisała się Julia Fryczek. Piłkarki z województwa mazowieckiego odpowiedziały jedynie golem Patrycji Kozarzewskiej w minucie dwudziestej drugiej.

UKS 3 Staszkówka Jelna – UKS Ząbkovia Ząbki 4:1 (3:0)
Romuzga 5′, Piksa 7′(k),23′, Fryczek 8` – Kozarzewska 22′

Wiele bramek zobaczyliśmy także w starciu Rekordu Bielsko-Biała z drużyną rezerw SMS-u Łódź. Bielszczanki już od samego początku stworzyły sobie przewagę, z której skrzętnie korzystały. Na samym początku strzelała Martyna Gąsiorek w 2. minucie. Zaledwie 120 sekund wynik meczu podwyższyła Laura Kłębek. W 10. minucie spotkania zobaczyliśmy najpiękniejszą bramkę piątkowych zmagań. Bramkarka Rekordu Marta Majewska uderzyła z własnego pola karnego, piłka przeleciała przez całe boisko i wylądowała w siatce łodzianek. Trafienie jednogłośnie może kandydować do najlepszej bramki całego turnieju. Minutę później po raz pierwszy w meczu trafiła Maja Szafran, piłkarka bielskiej drużyny zdobyła gola także po kolejnych 60 sekundach. Jedyne trafienie w tym spotkaniu dla łódzkiej drużyny zaliczyła Julia Wroniorska, która na listę strzelczyń wpisała się w minucie dwunastej. W drugiej połowie strzelały już tylko rekordzistki. Były nimi Martyna Gąsiorek oraz z rzutu karnego Karolina Czyż, które do siatki trafiały odpowiednio po czternastu oraz dwudziestu minutach meczu.

BTS Rekord Bielsko-Biała – UKS SMS II Łódź 7:1 (6:1)
Gąsiorek 2′,14, Kłębek 4′, Majewska 10′, Szafran 11′, 12′, Czyż 20′(k)  – Wroniarska 12′

Pierwszym starciem w grupie D było spotkanie Unifreeze Górzno z pierwszą drużyną łódzkiego SMS-u Łódź. Łodzianki dość szybko zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pierwsze trafienie zdobyła Klaudia Maciejko po pięciu minutach od pierwszego gwizdka. Następnie w 9. minucie spotkania swojego gola zdobyła Oliwia Malesa. Jedynie cztery minuty później dla drużyny trener Marzeny Salamon trafiała Julia Kolis. Później po raz drugi bramkę uzyskała Malesa w 15. minucie oraz Oliwia Bałdyga po czterech kolejnych minutach. Wszystko golem w 22. minucie spieczętowała Julia Olkiewicz.

Unifreeze Górzno – UKS SMS Łódź 0:6 (0:3)
Maciejko 5′, Malesa 9′,15′, Kolis 13′ Bałdyga 19′  Olkiewicz ’22

Ostatnim pojedynkiem wieńczącym zmagania w dniu pierwszym było starcie srebrnych medalistek poprzednich mistrzostw drużyny SWD Wodzisław Śląski oraz zawodniczek z klubu MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Po raz pierwszy w meczu do siatki w 6. minucie trafiła Patrycja Sarapta. Wodzisławska piłkarka była również autorką drugiego gola w minucie osiemnastej. Za to ostatnią bramkę piątkowych zmagań turniejowych strzeliła Katarzyna Psota w minucie dwudziestej.

KS SWD Wodzisław Śląski – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki 3:0 (1:0)