[PP] Bez niespodzianki w Starych Oborzyskach [relacja & zdjęcia]

Główne pretendentki do awansu do ekstraligi nie zawiodły w roli faworytek i pokonały czołową drużynę drugiej grupy III ligi.

W 12 minucie wynik meczu otwiera Patrycja Sarapata. Po kwadransie meczu winno być już 2-0 dla gości jednak kapitan Magdalena Dragunowicz nie wykorzystuje rzutu karnego. Do przerwy mimo prowadzenia drużyny przyjezdnych mecz stał na wyrównanym poziomie.
Druga część spotkania to już wyraźna przewaga liderek pierwszej ligi. 51 minuta i ponownie Sarapata zdobywa gola. Jednak bramką meczu był gol Roksany Gulec, wykonuje rzut wolny z około 30 metrów Ola Godlewska nie miała nic do powiedzenia, SWD prowadzi 3:0. W 72 minucie swoją trzecią i czwartą dla Wodzisławia strzela Sarapata.
Przewaga czołowej drużyny z pierwszej ligi, szczególnie w drugiej połowie, nie podlegała dyskusji która drużyna gra na zapleczu ekstraligi a która dobija się do drugiej ligi.