[PP] Mamy komplet wyników. Nie obyło się bez niespodzianek

O części spotkań okołopołudniowych pisaliśmy TUTAJ.  Tym razem, czas na kolejne rozstrzygnięcia. Tym razem niespodzianek mniej, ale za to wysokie zwycięstwa ekip Ekstraligowych. Pewne zwycięstwo trzeciego SMS-u z drugoligową Pragą Warszawa! I nerwowe karne Stilonu.

Skra Częstochowa – Hydrotruck Radom 3:1
Na tym meczu byliśmy! Relacja -> TUTAJ

LUKS Ziemia Lubińska – GSS Grodzisk Wlkp. 1:5
Gospodynie w tej fazie Pucharu Polski, postanowiły być bardzo gościnne. Przyjezdne wykorzystały swoje szanse, wywożąc z gorącego terenu pięć bramek. Awans GSS-u wyjątkowo nie był zagrożony w tym meczu.

Stilon Gorzów Wlkp – Prądniczanka Kraków 2:2, d.0:0, k4:3
Bramka z karnego w 90′ min dało sporo nadziei! Koniec końców nawet w karnych przegrywały 0-2 by odwrócić losy spotkania. Stilon robi jedną z piękniejszych historii tej rundy PP.

Podgórze Kraków – Sokół Kolbuszowa Dolna 3:1
Po niedawnym zwycięstwie w lidze 4:2, ta psychologiczna przewaga po stronie gospodyń. I dziś chyba było to widać. W tej krakowskiej dzielnicy, dziś mogą świętować i liczyć na kolejnego “ciekawego” rywala, który może zagościć w Małopolsce.

Stomil Olsztyn – AZS UW Warszawa 4:0
Otwarcie wyniku w 8. min. spotkania dał pewien spokój w poczynaniach “Dumy Warmii”. Prowadząc 3:0 do przerwy, Stomil w drugiej połowie kontrolował przebieg spotkania, którego nikt nie mógł zakłócić. Bramka w 53. minucie tylko dokończyła działo zniszczenia.

Pomorzanin Toruń – Śląsk Wrocław 0:8
Ekstraligowiec pokazał na murawie, kto rządzi, kto dzieli. Tylko najwięksi optymiści z grodu Kopernika liczyli na niespodziankę. Tej nie udało się sprawić. Śląsk pewnie pokonuje rywalki i melduje się w kolejnej rundzie Pucharu Polski.

Ostrovia Ostrów Wlkp. – Śląsk II Wrocław 4:2
Piłkarki Ostrovii poznaje się po tym jak kończą, a nie jak zaczynają. Po mniej więcej 10 minutach spotkania to ekipa z Wrocławia prowadziła 2:0. Ale wtedy do pracy wzięły się Aleksandra Krawiec (dwukrotnie), Emilia Paluch oraz Maria Gościniak. Ostatecznie to gospodynie grają dalej.

Unifrezee Górzno – Respekt Myślenice 1:3
Ekipy, które lada moment zaczną futsalowe granie, dziś spotkały się na dużym boisku. Respekt nie bez problemów pokonał popularne ” Truskawki” 3:1.

WAP Włocławek – Górnik Łęczna 1:6
Hattrick MacIeans  znacznie pomógł “Górniczkom” w awansie do kolejnej rundy. Gospodyniom na osłodę pozostaje nauka od Ekstraligowej, utytułowanej ekipy. Dla Łęcznej awans był “musem”.

Warta Gorzów Wlkp. – KU AZS UJ Kraków 0:7
Kolejny z przedstawicieli najwyższej ligi w Polsce, nie dał szans rywalkom, aplikując im aż siedem bramek.

Unia Opole – Unia Lublin 0:1
Zaledwie jedna bramka zadecydowała która Unia jest zjednoczona. Wyszła na to, że droga z Opola do Lublina dziś może trwać w niesójczość.

Włókniarz Białystok – Resovia Rzeszów 0:6
Rzeszowska ekipa bez większych problemów powróciła na Podkarpacie z awansem, aplikując białostockiej drużynie sześć goli. To chyba najlepszy prezent dla obchodzącej dziś urodziny Aleksandry Byczek, bramkarki rzeszowskiej ekipy.

KS Raszyn – Sportis KKP Bydgoszcz 0:8
Kolejny przedstawiciel Ekstraligi, i kolejny ze sporym bagażem wpakowanych goli rywalowi. Na tym poziomie widać różnicę poziomów. Ekipa gospodarzy dziś zebrała bezcenną lekcję gry w piłkę nożną.

Loczki Wyszków – Marcus Gdynia 0:4
Przybyli, Zobaczyli, Zwyciężyli. Tak w skrócie można opisać to spotkanie. Gdynianki pewnie pokonały Loczki Wyszków. Gospodynie nie był w stanie przeciwstawić się ligowemu rywalowi, z którym niespełna miesiąc temu przegrały 7:1

LFA Szczecin – Czarni II Sosnowiec 0:5
Rezerwy Czarnych długo męczył się ekipą LFA. Warto zaznaczyć, że do 70 minut było zaledwie 1-0. Później coś lekko zazgrzytało u gospodyń, co skrzętnie wykorzystały piłkarki z Zagłębia Dąbrowskiego.

Konstantynów – Medyk II Konin 1:1 d.0:3
Rezerwy Medyka długo się rozkręcały. Mało było im 90. minut, postanowiły więc “zabiegać” rywalki w dodatkowych trzydziestu minutach. Medyczki te część gry wygrały pewnie, 3-0 i grają dalej w PP. Choć nie obyło się bez strachu.

UKS SMS III Łódź – Praga Warszawa 9:1
Chyba największe zaskoczenie tego dnia. To, że w Łodzi robią dobrą robotę, wiemy nie od dziś, ale rozmiar tego zwycięstwa pokazuje siłę w szkoleniu! Drugoligowiec z kretesem przegrywa spotkanie i odpada z dalszej rywalizacji o Puchar Polski.

Wanda Kraków – Polonia Środa Wlkp. 0:4
Nie udało się powstrzymać Julii Mikołajczak. Zawodniczka Polonii skompletowała hattricka i mocno przyczyniła się do awansu swojej drużyny. Rewelacyjny pierwszoligowy zespół z Wielkopolski w Krakowie dominował w pełni.

Legia Soccer Schools – Ekosport Białystok 4:0
Po wygraniu w Derbach Warszawy z Polonią, to kolejny dobry wynik piłkarek Legii. Czwarto ligowiec pewnie odprawia trzecioligowca z Pucharu Polski.