PP: Skra gra dalej

Podczas meczu w ramach 1/32 finału Pucharu Polski Skra Ladies Częstochowa po zaciętym meczu pokonała w domowym spotkaniu radomski HydroTruck 3:1 i tym samym zameldowała się w 1/16 finału pucharowych rozgrywek.

W 6. minucie spotkania groźną sytuację miały gospodynie, Justyna Matusiak uderzała piłkę z prostego podbicia, jednak futbolówka nie znalazła drogi pomiędzy słupkami. Za to już minutę później częstochowianki wyszły na prowadzenie. Piłkę z bocznej strefy boiska zagrywała Stefania Wodarz, po której dośrodkowaniu futbolówka trafiła do Aleksandry Kaim. Częstochowska zawodniczka już bez problemu skierowała piłkę między słupki uderzając technicznym strzałem w lewe okienko. Radomianki zdołały wyrównać stan wyniku w 22. minucie, kiedy to Aleksandra Zielińska mocnym strzałem w dolny róg bramki dała gola przyjezdnym. Kolejne sekundy i minuty gry to wymiana akcji ofensywnych oraz groźnych strzał, można było stwierdzić, że obie ekipy mają dużą chęć na zdobycie gola. Do przerwy jednak kolejnych zdobyczy bramkowych już nie zobaczyliśmy.

Już 240 sekund po rozpoczęciu drugiej połowy zespół gospodyń miał istną “setkę” na zdobycie gola. Podanie od Justyny Matusiak otrzymała Natalia Liczko, która w sytuacji sam na sam uderzyła wprost w Anitę Sopczyńską. Przyjezdne odpowiedziały strzałem Amelii Chmury z 51. minuty, uderzenie niestety dla radomianek nie znalazły drogi w bramce  strzeżonej przez Oliwię Młynek. W 54. minucie drużyna trener Marty Miki wyszła już po raz drugi na prowadzenie w meczu. Świetny z około 30 metra boiska oddała Olga Cichoń. Bramkarka przyjezdnych była w tej sytuacji bezradna, a piłka wcześniej się odbijając się od ziemi wpadła pod poprzeczkę. Następne minuty spotkania to jak w całym meczu zacięta rywalizacja i wielki głód zdobycia gola, starcie częstochowianek z radomiankami było bardzo ciekawe dla widza, który w tym dniu wybrał się na obiekt przy ul. Loretańskiej. Ostatnie dwadzieścia minut spotkania zawodniczki z województwa mazowieckiego musiały grać o jedną mniej kiedy to w 70. minucie czerwoną kartką została ukarana Magda Rosińska. Skra zamknęła emocje w tym spotkaniu golem w 83. minucie, wtedy świetnie po rzucie rożnym piłkę z głowy uderzyła Olga Cichoń. Kolejnych goli już nie zobaczyliśmy i Skra awansowała do 1/16 finału Pucharu Polski.