[PP] Pierwsze rozstrzygnięcia za nami! Są niespodzianki

Za nami pierwsze rozstrzygnięcia w 1/32 Pucharu Polski.  W tej rundzie nie brakło zaskakujących wyników. Słaba postawa Ekstraligowej Tarnovii oraz Olimpii Szczecin. Niemoc pierwszoligowego Rolnika, i dwucyfrówki mistrza Polski, Medyka Konin oraz rezerw Górnika Łęczna.

UKS Staszkówka – AP Lotos 1:7
W tym meczu gospodynie były wyjątkowo gościnne. Ekipa z Gdańska nie pozostawiła złudzeń komu należy się kolejna runda Pucharu Polski

Górnik II Łęczna – Tarnovia 10:1
Aż pięć goli Martyny Duchnowskiej dało piękny wynik w Łęcznej.  Dla Ekstraligowej ekipy to na pewno mały blamaż.

Ślęza Wrocław – SMS Łódź 0-2
Gospodynie mocno postawiły się liderom Ekstraligi. Podopieczne Marka Chojnackiego strzeliły dwa gole i dość pewnie choć po nie lada walce odniosły ważne zwycięstwo w drodze do finału

KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Czarni Antrans Sosnowiec 0:10
Mistrz Polski nie pozostawił złudzeń ekipie z Ostrowca Świętokrzyskiego.  Worek z golami rozwiązał się już w 3 minucie spotkania za sprawą Kornelii Grosickiej, a całość domknęła Kinga Kozak już w doliczonym czasie gry.

Pogoń Dekpol Tczew – KKPK Medyk Konin 0:10
Podopieczne Romana Jaszczaka podobnie jak mistrzynie Polski, zdeklasowały rywala. Choć tutaj pierwszy gola padł dopiero w 36. min. Pierwszą bramkę zdobyła Karlīna Miksone. WDrugie czterdzieści pięć minut piłkarki w Wielkopolski wygrały 7-0, a gola na 10-0 ustrzeliła Dominika Koleničková.

KSP Kielce – Bielawianka Bielawa 0:4
Kto poznał Bielawiankę ten wie że tutaj faworyt mógł być jeden. Bielawianka bez straty punku w lidze, dzisiejsi gospodarze, mocno bronią się przed spadkiem. Ligowi rywale z różnych biegunów… O tym meczu można napisać tyle… Gródka, Z. Kruk, Tylak oraz Brzeska.

Stomilanki Olsztyn – Olimpia Szczecin 1:1, d. 0:0, k.4:1
Mimo szybkiego prowadzenia, Olimpijki nie dotrwały w dobrych humorach do końca. Młody, ambitny zespół Stomilanek nie dość że strzelił gola w 70. minucie to doprowadził do rzutów karnych.  Jedenastki lepiej egzekwowały piłkarki z Warmii stając się dość sensacyjnie zespołem w 1/16 Pucharu Polski.

Juna-Trans Stare Oborzyska  – SWD Wodzisław Śląski 0:4
Śląska ekipa prowadzona strzelecko przez Patrycję Sarapatę dość pewnie ograła niżej notowanego rywala. Społecznościówki Juny-Trans ten mecz określały mianem walki “Dawida z Goliatem”, tym razem jednak Goliat nie został pokonany.
Zdjęcia oraz obszerna relacja -> TUTAJ

Pogoń Zduńska Wola – LKS Rolnik B. Głogówek 6:2
Ekipa z Opolszczyzny dobrze weszła w mecz, Po 17. min goście prowadziły 2:0, i wtedy ewidentnie coś się zacięło. Piłkarki ze Zduńskiej Woli zaczęły ostry ostrzał bramki rywalek. Do sieci padła “szóstka” i choć to nie w Totalizatorze Sportowym, myślę że dzisiejsze popołudnie i wieczór dla tych piłkarek to spory zastrzyk adrenaliny, emocji i satysfakcji.