fbpx

Pracowity dzień w Górniku Łęczna. Pięć transferów i pięć nowych kontraktów!

Nie tylko z Roksaną Ratajczyk podpisał dziś kontrakt Górnik Łęczna. Zespół mistrzyń Polski wzmocniły również cztery piłkarki, grające dotychczas w AZS PWSZ Wałbrzych – Dominika Dereń, Marcjanna Zawadzka, Oliwia Rapacka i Julita Głąb.

Wszystkie cztery nowe piłkarki ekipy z Lubelszczyzny związały się z Górnikiem dwuletnimi umowami – Oferta z Górnika sprawiła mi wiele radości, tym bardziej że nie wróciłam jeszcze do pełni formy po kontuzji. Mam nadzieję, że szybko zaaklimatyzuję się w nowej drużynie, a na boisku pokażę, na co mnie stać. Wierzę, że w kolejnym sezonie wspólnie odniesiemy wiele sukcesów – powiedziała w rozmowie z „Kurierem Lubelskim” pomocniczka Dominika Dereń.

Ekipa z Łęcznej ma już zatem pozyskanych aż pięć piłkarek na nowy sezon. Mistrzynie Polski przedłużyły również kontrakty z Nataszą Górnicką, Anną Palińską, Agatą Guściorą, Kingą Niedbałą, oraz Klaudią Lefeld. Według informacji „Kuriera Lubelskiego” kwestią czasu jest także zatrzymanie w klubie Patricii Hmirovej.

Jestem bardzo zadowolony z tych transferów. Każdy, kto obserwuje polską ligę, wie, jakie te zawodniczki mają umiejętności i jestem przekonany, że podniosą poziom sportowy Górnika Łęczna. Mam nadzieję, że dzięki możliwości gry w zespole mistrza Polski jeszcze bardziej rozwiną swój talent – skomentował dzisiejsze wzmocnienia Piotr Mazurkiewicz, trener Górnika.

Wobec odejść czterech kolejnych piłkarek z AZS PWSZ Wałbrzych, kwestią czasu jest ogłoszenie upadku dolnośląskiego ekstraligowca, o którym pisaliśmy wczoraj TUTAJ. Wcześniej ekipę z Wałbrzycha opuściły już Klaudia Fabova, Jagoda Sapor, Monika Kędzierska i Natalia Piątek.

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply