Ewa Pajor show! Dwa gole reprezentantki Polski

Skutecznością na niemieckich boiskach stale błyszczy Ewa Pajor. Gwiazda reprezentacji Polski strzeliła dziś dwie bramki w wygranym 3:0 meczu Wolfsburga z SGS Essen.

23-letnia napastniczka, która w środku tygodnia odpoczywała, z ławki rezerwowych oglądając pucharowy mecz z Arminią Bielefeld, w dzisiejszej ligowej potyczce wybiegła w podstawowym składzie. Pajor po pół godziny gry otworzyła wynik pojedynku z szóstą ekipą Frauen Bundesligi, co było jej piętnastym trafieniem w tym sezonie niemieckiej ekstraklasy. Skromna przewaga mistrzyń Niemiec nie utrzymała się do przerwy, bowiem jeszcze przed zejściem do szatni piłkę w siatce umieściła liderka strzelczyń Bundesligi Pernille Harder, czym powiększyła prowadzenie gości.

Zaledwie kilkadziesiąt sekund po zmianie stron drugi w tym spotkaniu cios wyprowadziła Ewa Pajor, ustalając tym samym rezultat na 3:0 dla „Wilczyc”. Polka na boisku przebywała do 62. minuty, kiedy zmieniła ją Pia-Sophie Wolter. Dorobek snajperki biało-czerwonych z trwającego sezonu Frauen Bundesligi to 16 goli w 16 meczach.