fbpx

Prawdziwa petarda! FIFA wybrała Polskę!

Rewelacyjne wieści napłynęły do Polski z obrad Rady FIFA, która spotkała się podczas Klubowych Mistrzostw Świata w Arabii Saudyjskiej. Ta wiadomość to prawdziwa petarda!

Polska została wybrana gospodarzem Mistrzostw Świata U-20 Kobiet, które odbędą się w 2026 roku! Ciężko było spodziewać się lepszych wieści na zakończenie bieżącego roku, to będzie wspaniałe wydarzenie, nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Organizacja mundialu będzie wielką szansą na promocję kobiecego futbolu nad Wisłą, ciężko o lepszą okazję niż światowy czempionat!

Uzasadnienie przyznania Polsce organizacji MŚ U-20 w 2026 roku przewodniczący FIFA Gianni Infantino przedstawił w następujących słowach: “Polska to kraj o wspaniałych tradycjach piłkarskich, w którym w 2019 roku odbyła się niezapomniana edycja Mistrzostw Świata U-20, podczas których wielkie wrażenie zrobiły wschodzące wtedy gwiazdy takie jak Erling Haaland. Organizacja Mistrzostw Świata FIFA U-20 Kobiet w 2026 roku będzie nowym kamieniem milowym w historii polskiej piłki nożnej, który wpłynie na rozwój piłki kobiecej w tym kraju i na świecie.”

Do turnieju finałowego zakwalifikują się łącznie 24 narodowe reprezentacje, Polki jako gospodynie światowego czempionatu będą miały w nim zagwarantowane miejsce.

W trakcie dzisiejszych obrad ustalony został także termin rozegrania turnieju finałowego Mistrzostw Europy Kobiet, który odbędzie się od 2 do 27 lipca 2025 roku.

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Other Articles

EkstraligaFutsalNewsy
AngliaNewsyZagranica

Leave a Reply