fbpx

Problemy Mitechu Żywiec nie ustają, negatywna ocena stadionu ekstraligowca

Dni mijają, a Mitech Żywiec nadal nie może być pewnym gry w nowym sezonie wśród najlepszych polskich kobiecych klubów. Dziesiąty zespół Ekstraligi do tej pory czekał na raport dotyczący stadionu po kontroli komisji licencyjnej PZPN. Wnioski po jego otrzymaniu nie są optymistyczne.

Obiekt, na którym rozgrywa mecze w Ekstralidze TS Mitech jest na chwilę obecną całkowicie nieprzygotowany, aby rozgrywać na nim mecze w najwyższej klasie rozgrywek kobiecych. Porównałbym ten obiekt do jednego z gorszych obiektów w A-klasie mężczyzn – tak brzmi podsumowanie wspomnianego raportu według informacji portalu „sportowebeskidy.pl”

Żywiecki klub planował na zbliżające się rozgrywki kampanii 2020/2021 pozostanie na stadionie TS Czarni-Góral przy ulicy Tetmajera, na którym występował przez cały ten sezon, a także w poprzednich latach. Wobec negatywnej weryfikacji obiektu, może okazać się to niezwykle trudnym zadaniem – Jesteśmy klubem amatorskim i to się nie zmieni. Wygląda tymczasem na to, że powinniśmy przenieść się na 15-tysięczny stadion do Bielska-Białej, albo wybudować zupełnie nowy – krótko skomentował najnowsze doniesienia „Sportowych Beskidów” prezes Mitechu Żywiec, Jan Szupina.

Ekstraligowiec w tym sezonie uplasował się na 10. miejscu w tabeli najwyższej klasy rozgrywkowej. W 12 meczach piłkarkom z Żywca udało się wywalczyć sześć punktów, co wystarczyło do wyprzedzenia znajdujących się w strefie spadkowej KKP Rem Marco Bydgoszcz i Rolnika Biedrzychowice Głogówek. Zgodnie z niedawnymi zapowiedziami zarządu Mitechu, ostateczną decyzję odnośnie przyszłości klubu powinniśmy poznać do końca miesiąca.

 

fot. czarnisosnowiec.eu

Other Articles

NewsyNiemcyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply