fbpx

Przed nami 5. kolejka Typera KobiecyFutbol.pl!

Czwarta kolejka Typera KobiecyFutbol.pl za nami. Rozgrywana w środku tygodnia 20. seria gier niemieckiej Frauen Bundesligi nie przysporzyła problemów w wytypowaniu zwycięzców, lecz nikomu nie udało się idealnie trafić w końcowy wynik.

Doszło do niecodziennej sytuacji, bowiem wszystkie osoby, które oddały swój głos w minionej kolejce, zgarnęły po 4 punkty za trafne wskazanie Turbine Poczdam i VfL Wolfsburg jako triumfatorów swoich spotkań. W najbliższy weekend poprzeczka powędruje jednak zdecydowanie wyżej.

Już w tę sobotę czekają nas emocje związane z półfinałami Pucharu Polski. Górnik Łęczna zmierzy się z SMS-em Łódź, czyli jedynym klubem, który w tym sezonie Ekstraligi potrafił „urwać” im punkty. Czarni Sosnowiec staną natomiast naprzeciw KKP Rem Marco Bydgoszcz. W niedzielę czekają nas nie mniejsze wrażenia. W Bundeslidze dojdzie do hitowego starcia, w którym mistrzynie Niemiec VfL Wolfsburg zmierzą się z drugim w tabeli Bayernem Monachium. SC Sand Agnieszki Winczo i Patrycji Balcerzak zagra natomiast przeciwko ostatniemu w tabeli USV Jena, a Turbine Poczdam bramkostrzelnej Małgorzaty Mesjasz uda się na mecz z przedostatnim MSV Duisburg. Dorzuciliśmy również niezwykle ciekawie zapowiadający się mecz dwóch drużyn walczących o utrzymanie – przyszły klub Sylwii Matysik Bayer Leverkusen zmierzy się z sąsiadem w tabeli – FC Köln. W Polsce tego dnia także będziemy świadkami jednego pojedynku. W dodatkowym meczu, który wyłoni mistrza drugiej grupy II ligi Pogoń Tczew podejmie na własnym terenie Włocławską Akademię Piłkarską. W jesiennym starciu tych ekip lepsza o jedną bramkę okazała się ekipa WAP (2:1).

Z racji faktu, że czekają nas mecze w formule pucharowej, informujemy, że jako końcowy w typerze uznajemy wynik po regulaminowych 90 minutach (plus ewentualny doliczony czas). Nawet w meczach PP można więc wytypować remis, za który zostaną przyznane punkty gdyby o awansie któregoś z klubów zadecydowała dogrywka lub rzuty karne.

Oto pełna lista spotkań do typowania w 5. kolejce naszej zabawy:
1) Czarni Sosnowiec – KKP Rem Marco Bydgoszcz (sobota, 20 czerwca, 12:00)
2) Górnik Łęczna – TME GROT SMS Łódź (sobota, 20 czerwca, 15:00)
3) Bayern Monachium – VfL Wolfsburg (niedziela, 21 czerwca, 13:00)
4) Pogoń Tczew – Włocławska Akademia Piłkarska (niedziela, 21 czerwca, 13:30)
5) SC Sand – USV Jena (niedziela, 21 czerwca, 15:00)
6) MSV Duisburg – Turbine Poczdam (niedziela, 21 czerwca, 15:00)
7) Bayer Leverkusen – FC Köln (niedziela, 21 czerwca, 15:00)

Swoje typy w komentarzach pod TYM POSTEM możecie wpisywać więc do najbliższej soboty do godziny 12:00. A tak prezentuje się obecna klasyfikacja Typera KobiecyFutbol.pl (w nawiasie punkty wywalczone w ostatniej kolejce):

1. Adam Kokowicz – 20,5 (+4)
2. Maciek Gołębski – 20 (+4)
Kacper Grzeszczyk – 20 (+4)
4. Kinga Witczak – 18 (+4)
5. Remigiusz Sobczak – 14,5 (+4)
6. Stanisław Łapiński – 14 (+4)
7. Paweł Ciastoń – 8 (+4)
Sebastian Godyla – 8 (+4)
9. Krzysztof Mokrzycki – 4
Luke Van K – 4
Tomasz Cichosz – 4 (+4)
Michał Malinowski – 4 (+4)
13. Piotrek Mrówka – 2
Adek Wielbuond Szewczyk – 2
15. Karolina Pabjańska – 0

Other Articles

I ligaNewsyPolska
FrancjaNewsyZagranica

Leave a Reply