Przez Stróże do Warszawy!

TME UKS SMS Łódź pierwszym finalistą Pucharu Polski. Ekstraligowy zespół bez większych problemów pokonał pierwszoligową UKS 3 Weronika Staszkówka Jelna 0:4.

Pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki miały przyjezdne. Po zamieszaniu w polu karnym Nadia Krezyman trafiła w słupek. Chwilę później boisko z powodu kontuzji musiała opuścić Wiktoria Dudka, a w jej miejsce pojawiła się Sandra Różycka. W 25. minucie bramkarka UKS 3 Weronica Emilia Smoleń nie zdołała piłki dośrodkowanej przez Krezyman, a ta wpadła pod nogi Gąsieniec, która umieściła ją w siatce i otworzyła wynik meczu.  W 34. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Anny Rędzi celnie główkowała 18-letnia Wiktoria Skrzypińska. Jej uderzenie z dużymi problemami wybiła na rzut rożny Smoleń. W 38. minucie okazję do zdobycia bramki miała Klaudia Jedlińska, ale nie potrafiła pokonać dobrze dysponowanej bramkarki gospodarzy. Tuż przed końcem pierwszej połowy Gąsieniec mogła zdobyć kolejną bramkę. Po raz kolejny podawała jej dobrze dysponowana na skrzydle Krezyman, ale była zawodniczka AZS PSW Biała Podlaska z bliskiej odległości uderzyła obok bramki. W doliczonym czasie pierwszej połowy w pole karne dograła Rędzia, a w piłkę źle uderzyła Joanna Kubisz. Futbolówka trafiła pod nogi Krezyman, która nie miała problemów z umieszczeniem jej w siatce. Ostatnim akcentem pierwszej połowy był strzał z rzutu wolnego Anity Romuzgi, z którym spokojnie poradziła sobie Oliwia Szperkowska.

Na otwarcie drugiej połowy Łodzianki zdobyły trzecią bramkę. Po wrzutce Gąsieniec gola głową zdobyła Tatsiana Markusheuskaya. Chwilę później było już 0:4, ponieważ podanie Gabrieli Grzybowskiej wykorzystała Maria Zbyrad, która strzałem z około dwudziestu metrów nie dała szans Smoleń. W 56. minucie akcję zakończoną strzałem przeprowadziła Grzybowska, ale musiała uznać wyższość bramkarki gospodyń. W dalszej części meczu zespół TME UKS SMS Łódź praktycznie nie schodził z połowy swojego przeciwnika. Złożyło się na to m. in. zejście z boiska ukaranej czerwoną kartką Pauliny Piksy.  W 83. minucie w słupek uderzyła Markusheuskaya, która mogła wpisać się ponownie na listę strzelców. Białorusinka miała jeszcze dwie okazje, ale jej strzały potrafiła wybronić Smoleń. Bramkarka zespołu gospodyń przyczyniła się znacznie do tego, żeby rozmiar porażki nie był wyższy. W ostatniej minucie meczu bliska zdobycia bramki była jeszcze Adriana Achcińska, ale jej strzał zatrzymał się na poprzeczce.