Awans Rolnika do Finału Four Pucharu Polski w Futsalu

Zawodniczki Rolnika, które dzięki walkowerowi w mecz z Wierzbowianką II  Wierzbno zameldowały się w gronie ćwierćfinalistek  Pucharu Polski, wczoraj  wywalczyły awans do najlepszej czwórki w Pucharze Polski.

Podopieczne Stanisława Dyji na swój mecz pucharowy musiały się udać do pierwszoligowej Pogoni Tczew. Obie drużyny były mocno zdeterminowane we wczorajszym spotkaniu, grając od początku wysokim pressingiem. Drużyna gospodarzy w pierwszych minutach spotkaniach miała kilka groźnych sytuacji próbując zaskoczyć bramkarkę Rolnika strzałami z dystansu, jednak świetnie interweniowała Andżelika Dąbek. W 14 minucie spotkania przyjezdne objęły prowadzenie. Kinga Ejzel zanotowała przechwyt w środkowej strefie i po dwójkowej akcji z Wojtas otworzyła wynik spotkania.. Minutę później po bramce Kingi Ejzel Rolnik podwyższył na 2:0.  W 17. minucie kapitanka Głogówka Ilona Kujawska zdobyła  trzecią bramkę dla przyjezdnych bezpośrednio z rzutu wolnego. Tuż przed przerwą Kinga Ejzel kompletuje swojego hattricka podwyższając na 4:0. Zawodniczki Pogoni Tczew po stracie bramek zaczęły coraz śmielej atakować spychając w drugiej połowie zespół Rolnika do defensywy Ambitnie grające gospodynie raz po raz atakowały bramkę Rolnika jednak  wynik nie uległ zmianie, dzięki świetnej postawy Dąbek, która wielokrotnie broniła zespół z opresji.