PSG brutalnie sprowadzone na ziemię, derby Francji dla Olympique Lyon

Do wczorajszego meczu w lidze francuskiej pozostawały dwie drużyny mające na swoim koncie komplet zwycięstw. Z bezpośredniego pojedynku Olympique Lyon z Paris Saint-Germain zwycięsko wyszły gospodynie, które rozgromiły obrończynie mistrzowskiego tytułu aż 6:1 i to OL pozostały jedyną niepokonaną ekipą Division 1 Arkema.

Już po kwadransie gry gospodynie wyszły na prowadzenie po tym, jak rzut karny bezbłędnie wykorzystała Catarina Macário. 180 sekund później było już 2:0 po celnym strzale Daniëlle van de Donk. Dwubramkowa strata nie była najgorszym, co przydarzyło się paryżankom w pierwszej połowie. W 26. minucie szarżującą na bramkę Melvine Malard nieprzepisowo zatrzymała bowiem Ashley Lawrence, za co ujrzała czerwoną kartkę i większość meczu stołeczna ekipa musiała grać w osłabieniu.

Druga część spotkania także należała do ekipy z Lyonu. W 53. minucie na listę strzelczyń wpisała się Melvine Malard, a sześć minut później tej samej sztuki dokonała Damaris Egurrola i OL prowadziło już wówczas 4:0. Na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry Amanda Ilestedt strzeliła honorową bramkę, na co Lyon odpowiedział kolejnymi dwoma trafieniami. Przy bramce na 5:1 wielki błąd popełniła wspomniana Ilestedt. Szwedzka defensorka minęła się z piłką i nie zdołała przeciąć dośrodkowania z prawej strony Ellie Carpenter, co bezlitośnie wykorzystała Ada Hegerberg. Jedna z najlepszych piłkarek na świecie ustaliła również rezultat tego starcia na 6:1, trafiając do siatki w 82. minucie.

To pierwsza porażka PSG w tym sezonie ligowym. Tym samym obrończynie tytułu są na drugim miejscu w tabeli ze stratą trzech punktów do Olympique Lyon.