Puchar Polski: Fantastyczna seria Górnika przerwana! Obrońca tytułu odpada w ćwierćfinale

Górnik Łęczna utracił miano jednej z dwóch drużyn kobiecych w Europie, które mogły pochwalić się na krajowym podwórku w tym sezonie kompletem zwycięstw. Tę fantastyczną serię zatrzymały zawodniczki Medyka Konin, remisując z podopiecznymi Piotra Mazurkiewicza 1:1 w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Polski. Mimo tego remisu, obrończynie krajowego pucharu odpadły w 1/4, ponieważ pierwsze starcie tych ekip zakończyło się wynikiem 3:1 dla łęcznianek.

Górniczki przystępowały do dzisiejszego rewanżu z dwubramkową przewagą, dlatego wystarczyło postawić „kropkę nad i”. Istotne dla losów rewanżowego starcia z Medykiem były już pierwsze minuty. Dokładnie po 47 sekundach gry, arbiter podyktowała rzut karny po faulu na Nikoli Karczewskiej. Do „jedenastki” podeszła Ewelina Kamczyk, pewnie pokonując Aubrei Corder, co praktycznie „dobiło” liczących na odrobienie strat gości z Wielkopolski. Medyk nie dawał jednak za wygraną, ponieważ do końca spotkania było jeszcze dużo czasu, a kibice raczej nie mogli narzekać na brak emocji. Zawodniczki obu drużyn miały swoje okazje, jednak ze swoich obowiązków dobrze wywiązywały się bramkarki. Gdy końcowy gwizdek był coraz bliżej i wydawało się, że mecz zakończy się skromnym triumfem gospodyń, piłkarki z Konina wyprowadziły zabójczą kontrę. Futbolówkę w siatce w 87. minucie umieściła kapitan Medyka – Anna Gawrońska. Wynik 1:1 nic nie dawał jednak przyjezdnym, ponieważ po triumfie 4:2 w dwumeczu to Górnik Łęczna zameldował się w półfinale Pucharu Polski.

Ostatnią w Europie drużyną, która w swoim kraju wygrała wszystkie mecze trwających rozgrywek pozostaje portugalska Benfica. Górnik Łęczna wciąż ma jednak jeszcze szansę na zanotowanie kompletu zwycięstw w lidze. Tam jest liderem tabeli z 33 punktami po 11 kolejkach.