Puchar Polski: Kolejny remis w rewanżu, SMS Łódź melduje się w półfinale

Również remisem 1:1 zakończył się kolejny rewanżowy mecz 1/4 finału Pucharu Polski. W Łodzi tamtejszy TME GROT SMS dzięki triumfowi 3:0 z pierwszego meczu, zapewnił sobie awans, eliminując z rozgrywek GKS Katowice.

Fantastyczna postawa ekipy Marka Chojnackiego w niedzielnym pierwszym starciu ćwierćfinałowym była kluczowa dla losów dwumeczu. Katowiczanki odrabianie strat rozpoczęły w 28. minucie dzięki bramce Zofii Buszewskiej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:0 dla przyjezdnych, lecz kilka minut po zmianie stron trafieniem odpowiedziały łodzianki. Asystę mogła zaliczyć Klaudia Jedlińska, lecz po jej podaniu Dominika Gąsieniec oddała strzał, z którym poradziła sobie Jessica Ludwiczak. Bramkarka GKS-u była jednak bezradna przy dobitce Pauliny Filipczak. Gospodynie nie potrzebowały więcej trafień, by zameldować się w półfinale krajowego pucharu, natomiast jeden strzelony gol był kresem możliwości zawodniczek ze Śląska, który w dwumeczu uległ 1:4.