Puchar Polski: Sportis KKP Bydgoszcz z awansem

Punktualnie o godzinie 12:00 w Bydgoszczy rozpoczął się mecz pomiędzy miejscowym Sportis a Lotosem Gdańsk w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Los w losowaniu sprawił, że już na tym poziomie pucharu spotkały się drużyny ekstraligowe.  Po meczu pełnym zwrotu akcji Sportis  pokonuje  Lotos 3:2.

Mecz źle ułożył się dla gospodyń gdyż już w 8 minucie spotkania szkoleniowiec Sportis-u był zmuszony dokonać zmianę w składzie  w miejsce  kontuzjowanej  Agaty Stępień wprowadzona do gry została Anna Lewandowska.  Do 20. minuty spotkania to przyjezdne  miały przewagę optyczną jednak podopieczne Adama Góral dziennie powstrzymywały swoich przeciwniczek.  W. 36 minucie spotkania, świetna interwencją popisała się  Katarzyna Siejka.  ratując swój zespół od straty bramki. Zaledwie  trzy minuty później Sportis  obejmuje prowadzenie po bramce samobójczej Kingi Bużan.  W 43. minucie spotkania  pierwszym napomnieniem w tym meczu została ukarana  zawodniczka Bydgoszczy Martyna Boguszyńska.  Tuz przed przerwą Gdańszczanki i doprowadzają do remisu po bramce Korneli Okoniewskiej

W przerwie spotkania w ekipie  gospodarzy doszło do drugiej zmiany za Edytę Sobczyk do gry wprowadzona została Agnieszka Grabowska.  W 50. minucie  spotkania  Jagoda Szewczuk  podwyższa na 2:1 dla Lotosu. W 57. minucie Katarzyna Siejka świetną interwencją  ratuje  Sportis przed utratą kolejnej bramki. W 75. minucie spotkania gospodynie doprowadzają do remisu. Na indywidualna akcję zdecydowała się  Alice Ogebe, która w ostatniej chwili wycofuje do   po bramce  Aleksandry  Sudyk , której nic już nie pozostało jak umieścić piłkę bramce Gdańska. W 82 minucie spotkania znowu osobie przypomniała  bardzo aktywna w dzisiejszym meczu Alice Ogebe, po dośrodkowaniu której jedna z defensorek  Lotosu skierowała piłkę do swojej bramki. Drużyna gospodarzy wychodzi na prowadzenie 3:2.  Mimo wielu sytuacji strzeleckich  z obu stron wynik nie uległ zmianie.  Spotris po meczu walki  i dwóch bramkach samobójczych zespołu Gdańska awansuje do kolejnego  etapu Pucharu Polski.