fbpx

Puchar Polski w futsalu: Awans AZS Uniwersytetu Śląskiego po karnych

W drugim z wczorajszych meczów 1/16 Pucharu Polski w futsalu kibice także nie mogli narzekać na brak emocji. Dopiero po serii rzutów karnych pierwszoligowy AZS UŚ Katowice pokonał najsłabszy zespół grupy południowej Ekstraligi – ISD AJD GOL Częstochowa.

W regulaminowym czasie gry padł remis 2:2 i do wyłonienia uczestnika 1/8 finału potrzebne były karne. Lepiej wykonywały je gospodynie, wygrywając ostatecznie 4:3, co dało zawodniczkom z Uniwersytetu Śląskiego przepustkę do następnego etapu.

W 1/8 finału Pucharu Polski futsalistki z Katowic podejmą swoje ligowe rywalki, TS ROW Rybnik. AZS UŚ starć z tym zespołem nie wspomina miło, ponieważ w tym sezonie przegrał oba pojedynki w ramach pierwszej ligi futsalu. U siebie rybniczanki triumfowały 5:0, natomiast ich bezpośrednia konfrontacja w Katowicach skończyła się wynikiem 1:5.

Po pierwszym dniu meczów 1/16 znamy już zatem cztery ekipy, które przeszły do kolejnego etapu. Oprócz UŚ są to Słomniczanka Słomniki oraz dwie drużyny awansujące dzięki walkowerom oddanym przez rywalki – UAM Poznań i Unia Opole. Pewne gry w 1/8 od dawna są także Gwiazda Toruń, Unifreeze Górzno, AZS AWF Warszawa, Rekord Bielsko-Biała, TS ROW Rybnik oraz Wierzbowianka Wierzbno. Kluby te otrzymały wolny los i dopiero 14 i 15 marca rozpoczną grę w Pucharze Polski.

Puchar Polski w futsalu – 1/16 finału
AZS UŚ Katowice – ISD AJD GOL Częstochowa 2:2, k. 4:3

Pozostałe mecze 1/16 finału futsalowego Pucharu Polski:
SWD Wodzisław Śląski – Rolnik Głogówek, 26 lutego, godz. 17:00
Lady Grembach Łódź – AZS SGGW Warszawa, 26 lutego, godz. 18:00
AZS UWM High Heels Olsztyn – Włókniarz Białystok, 26 lutego, godz. 19:00
DTS Helios Białystok – AZS UW Warszawa, 26 lutego, godz. 20:00
Ladies Football Academy Szczecin – AZS UG Gdańsk, 29 lutego, godz. 11:00
TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski – Dzikie Koty, 1 marca, godz. 15:00

fot. RaJu photography

Other Articles

FutsalNewsyPolska
HiszpaniaNewsyPolki za granicąZagranica

Leave a Reply