Emilia Zdunek w półfinale Pucharu Hiszpanii

Sevilla FC zagra w półfinale Pucharu Hiszpanii! Klub Emilii Zdunek pokonał w ćwierćfinale 3:0 Madrid CFF i jako pierwszy zameldował się w gronie czterech najlepszych zespołów trwającej edycji Copa de la Reina.

Zawodniczki prowadzone przez Cristiana Toro prezentują coraz wyższą formę, czego dowodem jest pewny wyjazdowy triumf w dzisiejszym meczu. Niestety, udziału nie wzięła w nim Emilia Zdunek, której szkoleniowiec dał odpocząć, podobnie jak Noelii Ramos, Raquel Pinel, Virgy Garcíi i Jeni Morilli. Wszystkie nie znalazły się nawet w meczowej osiemnastce ekipy z Sewilli.

Przyjezdne szybko wyszły na prowadzenie dzięki trafieniu Maite Albarrán. Zespół ze stolicy Hiszpanii miał doskonałą okazję do wyrównania w 58. minucie. Rita Chikwelu zmarnowała jednak rzut karny, wobec czego skromne prowadzenie Sevilli trwało aż do 73. minuty. Wówczas na 2:0 dla gości trafiła Nadezhda Karpova. Ostatni cios Madrid CFF zadała wprowadzona na plac gry zaledwie kilkadziesiąt sekund wcześniej Isabella Echeverri.

Trwają właśnie pozostałe spotkania ćwierćfinałowe Pucharu Królowej. FC Barcelona mierzy się z Deportivo La Coruña, Athletic Bilbao z CD Tacón, a EDF Logroño z Betisem.