fbpx

Puchar Polski w futsalu: Efektowny comeback Słomniczanki

AZS UEK Słomniczanka Słomniki jest pierwszą drużyną, która cieszyła się z awansu do 1/8 finału futsalowego Pucharu Polski. Przedstawicielki Ekstraligi po niezwykle trudnym wyjazdowym boju pokonały 5:4 Respekt Myślenice.

Niespodziewanie to gospodynie, które do tego etapu przeszły dzięki wygranej w pucharze wojewódzkim i pokonaniu Sokoła Kolbuszowa Dolna w 1/32, dość szybko wyszły na dwubramkowe prowadzenie. Druga drużyna grupy południowej Ekstraligi Futsalu nie zamierzała dać jednak za wygraną. Przyjezdne postanowiły zaatakować, co przyniosło kontaktowe trafienie. Futsalistki ze Słomnik jednocześnie także aż za bardzo się otworzyły, przez co straciły kolejne dwa gole.

Respekt prowadził w tym starciu już 4:1, lecz w kolejnych minutach kluczowe okazało się doświadczenie zawodniczek, które w marcu rozpoczną walkę w play-offach o mistrzostwo Polski w futsalu. Słomniczanka popisała się istną remontadą. Zespół najpierw ponownie złapał kontakt na 4:3, a potrzebując do awansu kolejnych goli, zdecydował się na wystawienie w polu dodatkowej zawodniczki w miejsce bramkarki. To sensacyjnie przyniosło efekt i finalnie Słomniczanka Słomniki zameldowała się w 1/8 finału Pucharu Polski po zwycięstwie 5:4. W kolejnej fazie zmierzy się z triumfatorkami starcia Stilonu Gorzów Wielkopolski z Dzikimi Kotami – triumfatorkami pucharu w województwie świętokrzyskim.

Starcia 1/8 finału odbędą się 14 i 15 marca. W najbliższych dniach poznamy pozostałe uczestniczki tej fazy rozgrywek.

Puchar Polski w futsalu – 1/16 finału
Respekt Myślenice – AZS UEK Słomniczanka Słomniki 4:5

 

Pozostałe pary 1/16 finału futsalowego Pucharu Polski:
AZS UŚ Katowice – ISD AJD GOL Częstochowa
SWD Wodzisław Śląski – Rolnik Głogówek
KS Unia Opole – AZS UJ Kraków
TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski – Dzikie Koty
LFA Szczecin – AZS UG Gdańsk
AZS UWM High Heels Olsztyn – Włókniarz Białystok
DTS Helios Białystok – AZS UW Warszawa
MUKS Praga Warszawa – AZS UAM Poznań
Lady Grembach Łódź – AZS SGGW Warszawa

fot. Marcin Selerski/Marcin.biz

Obstawiaj wyniki meczów i walcz o wyjątkowe piłkarskie nagrody, szczegóły TUTAJ

Other Articles

Leave a Reply