fbpx

Pięć piłkarek z Ekstraligi powołanych do reprezentacji Słowacji, kolejne trzy na liście rezerwowej

Aż pięć piłkarek grających na co dzień na boiskach polskiej Ekstraligi zostało powołanych do reprezentacji Słowacji na mecze w tamach turnieju towarzyskiego Cyprus Cup. Ponadto, trzy inne znajdują się również na liście rezerwowej.

Dwie przedstawicielki na cypryjskim zgrupowaniu naszych południowych sąsiadek będą mieli Czarni Sosnowiec. Uznanie w oczach selekcjonera Petera Kopúňa uzyskały po raz kolejny obrończynie czwartej aktualnie ekipy Ekstraligi – Andrea Horváthová i Patrícia Fischerová. W kadrze Słowaczek nie mogło zabraknąć także byłej piłkarki sosnowieckiej drużyny, obecnie reprezentującej już Górnika Łęczna – Patrícii Hmírovej. Na zgrupowaniu pojawią się również podstawowa napastniczka tej kadry Klaudia Fabová (AZS PWSZ Wałbrzych) i 44-krotna reprezentantka kraju Petra Zdechovanová, obrończyni Mitechu Żywiec.

W przypadku kontuzji piłkarki powołanej do kadry Słowacji, trener Kopúň będzie mógł skorzystać z zawodniczek, które umieścił na liście rezerwowej. Tam również nie brakuje znanych polskim kibicom nazwisk. Są nimi bramkarka Denisa Mochnacká i pomocniczka Jana Maslová (obie AZS UJ Kraków), oraz pomocniczka Medyka Konin Stanislava Líšková.

Reprezentacja Słowacji w cypryjskiej Larnace rozegra trzy mecze – z Tajlandią (5 marca, godzina 14:30), Meksykiem (8 marca, godzina 17:00) i Finlandią (11 marca, godzina 14:30). Nasze południowe sąsiadki mogą wziąć udział w Cyprus Women’s Cup, ponieważ na najbliższy miesiąc nie mają zaplanowanych spotkań w ramach eliminacji Mistrzostw Europy. Ich szanse na awans do turnieju rozgrywanego w przyszłym roku w Anglii już teraz są niewielkie, bowiem po czterech rozegranych spotkaniach w grupie F, Słowaczki mają na swoim koncie tylko cztery punkty. W tabeli zajmują przedostatnie miejsce za Szwecją, Islandią i Węgrami, wyprzedzając jedynie Łotwę.

 

fot. futbalsfz.sk

Obstawiaj wyniki meczów i walcz o wyjątkowe piłkarskie nagrody, szczegóły TUTAJ

Other Articles

Leave a Reply