Punkty zostają w Gdańsku

W 7. kolejce Ekstraligi Futsalu grupy północnej zespół AZS UG Futsal Ladies zgarnął komplet punktów po zwycięstwie 2:0 z drużyną Uniwersytetu Warszawskiego.

Grę rozpoczęły zawodniczki z Warszawy, ale gospodynie szybko weszły w posiadanie piłki i już po kilkunastu sekundach spotkania groźnym strzałem popisała się Lidia Sowińska i po interwencji Natalii Mikuły wywalczyła rzut rożny. W 3’ Natasza Urbanowicz zatrzymała kontrę Uniwersytetu Warszawskiego i po przejęciu piłki oddała strzał, ale bramkarka gości zdołała wybić ją na aut. W 6’ swoje szanse na objęcie prowadzenia miały z kolei przyjezdne. Przy pierwszej okazji Paulina Pokraśniewicz wyprowadzając akcję z prawego skrzydła dograła piłkę do Mai Rębiś, która ostatecznie oddała niecelną próbę. Po chwili inicjatorka poprzedniej akcji znów ruszyła z piłką na bramkę przeciwniczek i tym razem sama zdecydowała się na strzał, ale dobrą obroną popisała się Malwina Ciesielska. Po wznowieniu gry, ponownie strzał na bramkę oddała Paulina Pokraśniewicz, ale obrona zdołała go zablokować. Piętą próbowała jeszcze dobijać Emilia Jarzyna, jednak minimalnie się myląc skierowała piłkę tuż obok słupka. Po chwilowej presji ze strony zespołu z Warszawy, inicjatywę ponownie przejęły gdańszczanki i w 7’ świętowały swoje pierwsze trafienie w meczu po tym, jak dogranie Pauli Zawistowskiej wykorzystała Natalia Urbanowicz. Po chwili bliska podwyższenia prowadzenia strzałem z woleja, po dograniu górą Izabeli Pawłowskiej, była Wiktoria Słowy, ale jej próba okazała się niecelna. Gospodynie po objęciu prowadzenia przeważały na boisku, ale nie przynosiło to większych efektów i w 17’ o czas poprosił trener Gdańska, Tomasz Aftański. Na minutę przed końcem pierwszej połowy zawodniczkom AZS UG Futsal Ladies udało się podwyższyć prowadzenie. Mocny strzał Pauli Zawistowskiej do boku wybiła Natalia Mikuła, ale piłka po interwencji trafiła wprost pod nogi Iwony Wudarczyk, która pewnie skierowała piłkę do bramki i zdobyła drugie trafienie dla Gdańska w spotkaniu.

Po przerwie gdańszczanki natychmiast ruszyły do ataku i niewiele brakowało by po kilku sekundach od gwizdka cieszyły się kolejnym trafieniem po strzale Natalii Urbanowicz, ale dobrą interwencją popisała się Natalia Mikuła. Chwilę później bliska zdobycia bramki kontaktowej była Emilia Jarzyna, która z niemal połowy boiska próbowała przelobować Malwinę Ciesielską, ale szczęśliwie dla bramkarki z Gdańska trafiła w poprzeczkę. Gra stała się nieco bardziej wyrównana i oba zespoły miały swoje okazje na zdobycie bramki. Najbliżej zdobycia kolejnego gola była w 36’ Lidia Sowińska, która po otrzymaniu podania od Wiktorii Słowy miała przed sobą pustą bramkę, ale ostatecznie oddała niecelny strzał. Na 3 minuty przed końcem spotkania o czas poprosiła trener Uniwersytetu Warszawskiego, Maria Wąsowska, ale po wznowieniu gry wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Uniwersytet Gdański zwyciężył 2:0.