Putellas show! Barca wygrywa z Realem w Lidze Mistrzyń

We wtorek w Madrycie byliśmy świadkami mecz Ligi Mistrzyń, kolejne wielkie El Classico. Real podejmował Barcelonę i chciał się zrewanżować po przegranym klasyku. Jednak piłkarki Blaugrany pokazały, że nie ma na nich bata i ograły swoje stołeczne rywalki 3:1.

Mecz rozpoczęły ku zdziwieniu wszystkich piłkarki Realu i już w 8′ minucie Sandra Panos wyciągała piłkę z siatki po fenomenalnym golu Olgi Carmony. Królewskie grały świetną piłkę i na pierwszą połowię kompletnie zdominowały swoje rywalki ze stolicy Katalonii.

Druga połowa była jednak “słodką” zemstą piłkarek mistrza Hiszpanii. Ich liderka Putellas znowu pokazała, że jest najlepsza w swoim fachu i załadowała kosmicznego gola Realowi już w 53′ minucie z rzutu karnego. Kolejnego gola dla Barcy strzeliła fenomenalna Claudia Pina w 81′ minucie. Wisienką na torcie był drugi gol Putellas w 90+4′ minucie.

UEFA Women’s Champions League – 1/4 finału

FC Barcelona – Real Madryt 3:1 (0:1)

8′ Carmona (RMA), 53′ Putellas (FCB), 81′ Pina (FCB), 90+4′ Putellas (FCB)

Real Madryt: Rodriguez – Rodriguez (Robles 78′), Peter, Galves (Andres 66′), Svava – Abelleira, Zornoza – del Castillo, Oroz (Garcia 78′), Carmona (Moller 66′) – Gonzalez.

Trener: T. Rodriguez

FC Barcelona: Panos – Ouahabi (Pina 46′), Leon, Perreira (Paredes 65′), Torejon – Putellas, Guijarro, Bonmati (Engen 86′)- Rolfo, Jenni, Hansen.

Trener: J. Costas

Następny mecz Real zagra 26. marca z Levante w ramach Primera Division. Barca również zagra 26. marca, jednak z Madrid FF w ramach Primera Division. Rewanż zostanie rozegrany 30. marca.