Rekord odwraca losy spotkania

W Bielsku-Białej spotkały się dwa zespoły, które swoje mecze w poprzedniej kolejce przegrały i chciały zmazać tę plamę. Choć Rekord nie zaczął meczu dobrze, w efekcie zainkasował ważne 3 punkty wygrywając z AZS UJ Kraków 4:2.

Mecz zaczął się od ataków Rekordu. Już w 20 sekundzie spotkania Maria Suwada uderzyła z prawej strony, jej strzał zatrzymał się na poprzeczce ku uciesze Denisy Mochnackiej. Chwilę później mecz się wyrównał, a po akcji lewą stroną Natalia Nosalik podała tuż przed bramkę do Aleksandry Hynek, która umieściła piłkę w bramce Natalii Majewskiej.

Na pięć minut przed przerwą dobry atak podopiecznych Samuela Janii wykończyła po podaniu Suwady Anna Chóras. Do przerwy oba zespoły mimo licznych ataków nie dały rady przechylić szali na swoją stronę.

Drugą połowę z werwą zaczęły przyjezdne, czego skutkiem była druga bramka. Spore zamieszanie w okolicy pola karnego wykorzystała Martyna Kuriewicz. Toczącej piłki do bramki nie skontrolowały piłkarki z Bielska. Po 4 minutach gry sprytem wykazały się bielszczanki. Idealne podanie lobem w kierunku Klaudii Kubaszek… ta popędziła w kierunku Mochnackiej, przełożyła piłkę stopą i skierowała ją do pustej bramki, ku uciesze miejscowej publiczności.

Po niespełna 10. min hala przy Startowej eksplodowała ponownie. Dobrze piłką pograły bielszczanki, a całą akcję zakończyła Klaudia Nowacka mocnym strzałem w długi róg. Bramka ta dała prowadzenie ekipie z “Cygańskiego Lasu”. Wysoko grająca na polu przeciwnika Mochnacka pozostawiła na dwie minuty bramkę pustą, co wykorzystała strzałem niemal z własnego pola karnego Wiktoria Nowak na około minutę przed końcem spotkania.

W następnej kolejce krakowianki przed własną publicznością zagrają z outsajderem ligi ekipą z Głogówka. Piłkarki z Bielska-Białej udadzą się w delegacje do Koniuszy gdzie swoje spotkania rozgrywa Wierzbowianka.