fbpx

Rekord pobity! To będzie najwyższy transfer w kobiecym futbolu!

W kobiecym futbolu padnie zostanie ustanowiony nowy rekord w wysokości kwoty transferowej – bohaterką tego newsa zostanie Mayra Ramírez, która zasili szeregi Chelsea Londyn!

Aktualny rekord transferowy ustanowiony został w 2022 roku, kiedy to Keira Walsh zasiliła szeregi FC Barcelony. Klub ze stolicy Katalonii wyłożył na stół 400 tysięcy funtów. W przypadku rekordowej transakcji za Mayrę Ramírez nie przypadkowo używam formy w czasie przyszłym, bowiem na konto jej dotychczasowego pracodawcy – hiszpańskiego Levante, trafi kwota 384 tysięcy funtów. Po spełnieniu kilku warunków w ciągu najbliższych kilku miesięcy włodarze klubu ze Stamford Bridge przeleją na konto Levante kolejne 40 tysięcy funtów, dopiero wtedy kwota dotychczas rekordowa, ustanowiona przez Walsh, zostanie przekroczona i oficjalnie ustanowiona zostanie nowa, najwyższa w historii kobiecego futbolu kwota transferowa.

Mayra Ramírez na Półwyspie Iberyjskim występowała od 2020 roku, w ciągu dwóch lat gry dla Sportingu Huelva wystąpiła w 61 spotkaniach, zdobywając w nich 12 bramek. Dobra gra przyniosła zmianę przynależności klubowej i przeprowadzkę do Levante, w barwach którego Kolumbijka wystąpiła w 34 meczach, zdobywając w nich 20 bramek. Potencjał 24-letniej piłkarki dostrzegli skauci Chelsea Londyn, przenosiny do Women’s Super League z pewnością są dla niej wielką szansą i kolejnym krokiem naprzód w sportowej karierze. Mayra Ramírez występuje regularnie w reprezentacji narodowej swojego kraju, do tej pory ma na swoim koncie rozegranych 30 spotkań, w których zdobyła 3 gole.

Pozyskanie tak wartościowej zawodniczki to dla Emmy Hayes, trenerki „The Blues”, bardzo dobra wiadomość. Przed Mayrą Ramírez duża szansa, ale poważne wyzwanie – kontuzji zerwania więzadła krzyżowego doznała Sam Kerr, uzupełnienie luki w składzie po kontuzji tak klasowej zawodniczki nie będzie łatwym zadaniem. Emma Hayes w takich słowach podsumowała transfer Kolumbijki: „Myślę, że każdy zna jej jakość. Jest bardzo podekscytowana swoim transferem, a my jesteśmy naprawdę podekscytowani, mogąc ją mieć. Jej warunki fizyczne są niewiarygodne, serio. Na boisku jest wszędzie, ma moc i szybkość przy piłce. Stanowi zagrożenie w polu karnym, to bez wątpienia. Nie mówi po angielsku, więc kilkoro z nas jej pomaga. Musi się dopiero zaaklimatyzować, ale wiem, że da tej lidze masę jakości.”

Podoba Ci się artykuł?
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Other Articles

FutsalI LigaNewsyPolska
EkstraligaNewsyPolskaTransfery

Leave a Reply