Rekord rozbija Wierzbowiankę w półfinale Mistrzostw Polski

W pierwszym meczu FinalFour Ekstraligi kobiet spotkały się bielski Rekord z Wierzbowianką. Mecz długo stał na wyrównanym poziomie. Nic nie zapowiadało wyniku 5:1, a przyczyną może być krótka ławka rezerwowych gości.

Mecz rozpoczął się od ataków Rekordu Bielsko-Biała, i zakończył się kapitalnym golem Wiktorii Nowak w 4. minucie spotkania. Rozegranie z autu trafiło pod nogi młodej piłkarki bielskiego Rekordu, która atomowym strzałem pod porzeczkę pokonała Alicję Bzowską. W 8. minucie meczu ponownie Nowak miała szanse na bramkę, ale z pomocą Bzowskiej przyszedł słupek. Co się nie udało w jednej akcji udało się w kolejnej. Lewą stroną popędziła Wiktoria Pietrzyk, piłkę odbiła Bzowska, ale dopadła do niej właśnie Nowak, która podwyższyła wynik spotkania.

Po utracie dwóch goli, trener Radosław Borowski zdecydował się sporą cześć gry pozostawić bramkę pustą, jednak futsalistki ze Startowej 13 tej przewagi nie potrafiły udokumentować.

W drugiej połowie Nowak polowała na hattricka. Dobry mocny strzał w 25. minucie drugi raz dziś, zatrzymał słupek. W 28. minucie piłkę wyłuskała Nicole Jendrzejczyk, przełożyła piłkę na lepszą nogę i skierowała ją obok bezradnej Natalii Majewskiej. Bramka dla Wierzbowianki spowodowała że tempo meczu podniosło się. Piąty bieg wrzuciła Patrycja Sarapata jednak dysponujący dużo szerszą ławką rezerwowych Rekord, grał bardziej na luzie i to pomogło wygrać, co w konsekwencji oznacza walkę o Mistrzostwo Polski w Niedziele. W 36. minucie mecz “domknęły” Anna Chóras oraz Katarzyna Moskałą, które na przestrzeni kilkunastu sekund pokonały Alicję Bzowską. Szybka reakcja trenera Borowskiego poskutkowała kolejną bramką dla Rekordu. Oczywiście nie mogło zabraknąć gola Natalii Majewskiej, która najpierw złapała piłkę w ręce, a później idealnym kopnięciem przez całe boisko umieściła piłkę w pustej bramce futsalistek z Małopolski.

Lada moment rozpocznie się drugie spotkanie półfinałowe. Obrońcy tytułu AZS UAM Poznań bez Dominiki Dewickiej pauzującej za czerwoną kartkę, oraz kontuzjowanej Mai Kuleczki zmierzy się ze Słomniczanką Słomniki. Mecz rozpocznie się około 18:15

FinalFour Ekstraligi
BTS Rekord Bielsko-Biała – Wierzbowianka 5:1 (2:0)
Nowak 4′, 9′, Chóras 37′, Moskała 37′, Majewska 38′ – Jendrzejczyk 28′

sędziowie: Grzegorz WierciochMarta Brudnicka oraz Monika Czudzinowicz – Paweł Tokarewicz
żółte kartki: Śmietana – Jendrzejczyk, Błatoń

Rekord: Majewska (Sas) – Nowacka, Moskała, Suwada, Kubaszek oraz Chóras, Gąsiorek, Gutowska, Kłębek, Czyż, Pietrzyk, Nowak, Cygan

Wierzbowianka: Bzowska – Błatoń, Jendrzejczyk, Śmietana, Sarapata oraz Lipnicka, Pokorniak, Dragunowicz, Biernacka