Ważne punkty SMS-u Łódź w Sosnowcu

Sobotnie przedpołudnie to powrót do bramki Anny Szymańskiej, dla której było to pierwsze spotkanie w roli grającej trenerki. Tego powrotu do udanych zaliczyć nie może. Jej podopieczne uległy SMS-owi Łódź 3:0 po kapitalnym meczu Klaudii Jedlińskiej.

Początek meczu był dość wyrównany, choć to Czarne Sosnowiec w 9. minucie był bliżej strzelenia gola. W sporym zamieszaniu pod bramką Oliwii Szperkowskiej piłkę do bramki kierowała Alicja Materek. Piłkę niemal z linii wybijały defensorki Marka Chojnackiego.

w 18. minucie żółtą kartkę obejrzała Daria Kurza, a szanse na gola tuż zza pola karnego miały przyjezdne, jednak piłkę dobrze zatrzymał mur.

W 33. minucie kolejny faul po stronie Darii Kurzawy, i Ewa Walczyńska nie miała innego wyjścia jak “wyrzucić” byłą piłkarkę SMS-u z boiska. Po chwili i błędzie w defensywie Klaudia Jedlińska otworzyła wynik spotkania. Tuz przed końcem pierwszej połowy ponownie błąd defensywy wykorzystała ponownie Jedlińska pięknym strzałem w samo okienko pokonując Annę Szymańską, dla której było to pierwsze spotkanie od listopadowego meczu ze Sportisem.

Drugiej połowy piłkarki z Łodzi nie zamierzał oddać… w 60. minucie dobre dośrodkowanie po kontrataku spadło na głowę Kopińskiej, ale Szymańska piękną paradą obroniła strzał.

Na kwadrans przed końcem, Sosnowiec włączył piąty bieg, i nawet miał swoje szanse na gola, ale nie wiele z nich wynikało. Nawet po minięciu Oliwii Szperkowskiej nie udało się skierować piłki do bramki. A jakby tego był mało w ostatniej akcji meczu dzieła zniszczenia dokonała Dominika Gąsieniec pakując piłkę do bramki już w doliczonym czasie gry.

Powrót Anny Szymańskiej nie pomógł Czarnym. Ekipa SMS-u dziś bezlitośnie wykorzystała błędy w defensywie i wraz z GKS-em Katowice i Górnikiem Łęczna do samego końca będzie walczyć o pierwsze miejsce w lidze.

[Ocena sędzi]: Pani Ewa Walczyńska dziś była dziś niemal niewidoczna, upomniała tyle ile musiała, poruszała się po boisku wzorowo. Naszym zdaniem 5 w pełni zasłużona. Mecz bez błędów, pod pełną kontrolą.

ORLEN Ekstraliga – 16. kolejka
KKS Czarni Antrans Sosnowiec – TME SMS Łódź 0:3 (0:2)
Jedlińska 34′, 42′, Gąsieniec 90+4′

sędzia: Ewa Walczyńska [5] – Katarzyna Rumian, Katarzyna Chrzanowska oraz Angelika Gębka

żółte kartki: Kurzawa, Ogierman

czerwona kartka: Kurzawa (za dwie żółte)

Czarne: Szymańska – Ogierman, Buszewska, Kurzawa, Hałatek, Sas,  Dall’ara, Horvathova, Stanovic, Materek, Jaszek

TME SMS: Szperkowska – Cuevas, Konat, Jedlińska, Grzybowska, Kopińska, Rędzia, Dąbrowska, Abambila, Sokołowska, Zieniewicz