Remis w Szczecinie. Czerwona kartka Stanovic

Remisem zakończył się mecz w Szczecinie pomiędzy Olimpią Szczecin a GKS Katowice. Na boisku w tym dniu nie zabrakło bramek,  walki, kartek oraz  zwrotu boiskowych akcji.                                                                      Mecz dobrze rozpoczął się dla drużyny przyjezdnych, która to w 8. minucie wyszła na prowadzenie po bramce Zofii Buszewskiej z rzutu karnego. Z minuty na minutę  gra przeniosła się do środkowej części boiska. Tuż przed przerwą zaiskrzyło się w Szczecinie za niesportowe zachowanie Nadia Stanovic została ukarana czerwoną kartką . Zatem goście od drugiej połowie zagrała w osłabieniu.

W 52. minucie  spotkania piłkę  otrzymała Zuzanna Radochońska i pewnie uderzyła pod poprzeczkę doprowadzając do remisu. Olimpia naciskała i po raz drugi dopięła swego w 70. minucie spotkania , gdy futbolówkę do własnej bramki  po strzale Böhm  umieściła  Parczewska. W 75. minucie spotkania grający w osłabieniu zespół z Katowice doprowadza do  remisu za sprawą  Klaudii Maciążka. Mimo groźnych ataków do ostatnich minut  grającego w przewadze zespołu Olimpii  wynik spotkania nie uległ już zmianie.

Ekstraliga – 8. kolejka

MKS Olimpia  Szczecin – GKS Katowice  2:2 (0:1)                                                                                                        Radochońska 52′ , Parczewska (s) 68′  – Buszewska ( K) 8′ , Maciążka 76′

Kartki: Witczak, Grosicka, Szymaszek, Kędzierska, Parczewska,

Czerwona kartka: Stanovic

Olimpia: Pastusiak – Brodzik, Witczak( 60′ Lipejko), Grosicka, ( 87′ Szerszeń)  Szymaszek, Bińkowska, Böhm, Brzozowska, Radochońska, Kędzierska ( 87 Oleszkiewicz) , Oleksiak ( 78′ Michalczyk).

GKS: Ludwiczak – Maciążka, Buszewska, Kozak, Koch, Turkiewicz (71′ Tkaczyk}, Konkol, Parczewska ( 87′ Kłoda), Stanovic, Miłek, Lizoń.