Górnik z kolejnymi punktami.

Po ubiegłotygodniowym remisie w Koninie, Górnik Łęczna zdobył w ten weekend komplet punktów na własnym boisku, choć drużyna Sportisu KKP Bydgoszcz łatwo ich nie oddała i należy pochwalić ją za waleczną postawę w tym meczu.

Już od pierwszych minut drużyna gości zagrała wysokim pressingiem atakując gospodynie na ich połowie boiska. Z minuty na minutę doświadczony Górnik stwarzał sobie coraz groźniejsze sytuacje. W 14. minucie spotkania rzut karny na bramkę zamieniła Emilia Zdunek. Tuż przed przerwą po dośrodkowaniu Patricii Hmirovej Nikola Karczewska podwyższyła na 2:0.

Po zmianie stron  drużyna gości grająca wysokim pressingiem wykorzystała błąd w defensywie Górnika i Karolina Majda pewnie pokonała Annę Palińską, zdobywając bramkę kontaktową. W 57. minucie spotkania Ewelina Kamczyk w sytuacji sam na sam trafia prosto w nogi Kamili Rosińskiej. W 72. minucie Górnik Łęczna podwyższył rezultat na 3:1. Dośrodkowanie z rzutu rożnego Patricii Hmirovej odbiła Rosińska, jednak piłka trafiła pod nogi Jolanty Siwińskiej, która pewnie umieściła ją w bramce. Ambitnie grający zespół gości stwarzał sobie sytuacje bramkowe, ale na posterunku była Anna Palińska.  Od 72. minuty spotkania drużyna gości zagrała w osłabieniu, drugą żółtą kartkę w konsekwencji czerwoną otrzymała Martyna Bogurzyńska. W 89. minucie spotkania Nikola Karczewska otrzymała świetną piłkę “w uliczkę” od Oliwii Rapackiej, która mijając Rosińską zdobyła czwartą bramkę dla Górnika. W doliczonym czasie gry Weronika Andrzejewska zdobyła drugą bramkę dla Sportisu KKP, ustalając tym samym rezultat meczu na 4:2.

Ekstraliga – 8. kolejka
GKS Górnik Łęczna   – Sportis KKP Bydgoszcz 4:2 (2:0)                                                                                  Zdunek 14’  (k),  Karczewska 41’  89′, Siwińska 72′ – Majda 48′, Andrzejewska 90+5′

Żółte kartki: Górnicka, Sokołowska, Boguszyńska x 2
Czerwonka kartka: Boguszyńska (za dwie żółte)

GKS: Palińska-  Górnicka, Kamczyk( 60′ Rapacka), Karczewska, Hmirova, Dyguś, Zając, Siwińska, Zdunek( 87′ Głąb) , Zawadzka, Ratajczyk ( 90’Kaczor),

Sportis: Rosińska- Sokołowska, Karpliuk, Helińska, Sudyk, Giętkowska (89′ Węglarz), Majda (79′ Lewandowska), Grabowska (62′ Sobczyk), Boguszyńska, Stępień (84′ Gugała), Andrzejewska